U18 hokejisti svin vēl vienu uzvaru Austrijā

07/02/2020 21:25

Latvijas U-18 valstsvienība ar vēl vienu uzvaru piektdien Sanktpeltenē turpināja četru komandu draudzības turnīru, bet U16 hokeja izlase Šveices pilsētiņā Romanshornā Četru nāciju turnīra otrajā mačā cieta zaudējumu.

Oļega Sorokina vadītā Latvijas U18 valstsvienība ar  4:3 (1:0, 0:1, 2:2, 1:0) pagarinājumā apspēlēja Norvēģijas vienaudžus.

Nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām Latvija atradās vadībā ar 3:2, taču norvēģi spēja izglābties un panāca 3:3. Pagarinājumā meistarīgāka bija Latvija, kas guva vārtus un svinēja savu otro uzvaru turnīrā.

Latvijas izlases labā ar diviem vārtiem izcēlās liepājnieks Deniss Vilmans, bet vēl reizi precīzi bija Niks Zīle un Daniels Goršānovs. Savukārt divas piespēles Ralfa Bergmaņa kontā.

Turnīra noslēguma maču Latvija aizvadīs sestdien, kad plkst. 14 tiksies ar Austriju. Pirmajā turnīra spēlē Latvija ceturtdien ar 8:2 sagrāva dāņus.

Šis Latvijas U18 izlasei būs pēdējais pārbaudes turnīrs pirms pasaules čempionāta elites divīzijā.

Latvijas U18 izlase pagājušajā pasaules čempionātā elites divīzijā Zviedrijā pirmo reizi vēsturē sasniedza ceturtdaļfinālu, kur sīvā cīņā ar 1:3 piekāpās Kanādas valstsvienībai.

U18 komanda šā gada pasaules čempionātā ASV spēkosies vienā apakšgrupā ar Zviedriju, Kanādu, Baltkrieviju un Šveici. Turnīrs norisināsies no 16. līdz 26.aprīlim.

Tikmēr Latvijas U16 valstsvienība ar 1:5 (0:1, 1:3, 0:1) piekāpās Šveicei.

Vienīgos vārtus guva Rodžers Bukarts, kurš spēles vidū panāca 1:2.

Jau ziņots, ka ceturtdien latvieši ar 2:6 piekāpās vienaudžiem no Baltkrievijas.

Pēdējā turnīra dienā sestdien gaidāma cīņa ar Slovākiju.

Latvijas U16 komandas vadības groži šajā turnīrā uzticēti Herbertam Vasiļjevam. Ģimenes pieauguma dēļ uz Šveici līdzi nedevās treneris Igors Ļebedevs, kurš Latvijas U16 izlasi vadīja novembra un decembra posmos.

Latvijas U16 izlase decembrī startēja Četru nāciju turnīrā Valmierā. Ļebedeva vadītā komanda izcīnīja trīs pārliecinošas uzvaras un ieguva pirmo vietu.