U18 izlase svin otro uzvaru pēc kārtas un grupu turnīru noslēdz uz pozitīvas nots

03/08/2022 20:12
Latvijas U18 basketbola izlase

Latvijas U18 izlase basketbola šodien Eiropas čempionātā B divīzijā ar 74:58 pieveica Slovākijas valstsvienību, izcīnot otro uzvaru pēc kārtas. Grupu turnīru Latvija noslēdza trešajā vietā, kas nozīmē, ka turnīra turpinājumā komanda spēkosies cīņās par 9. – 16. vietu.

Ar 18 punktiem Latvijas rindās izcēlās Juris Vītols, 13 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Riharda Berkolda kontā, savukārt 11 pievienoja Rūdolfs Rudmiezis. Slovāku rindās ar 22 punktiem atzīmējās Timotejs Malovecs.

Līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs, arī šo maču mūsējie uzsāka ļoti pārliecinoši, taču šoreiz pārsvaru pirmajā ceturksnī nepazaudējot (19:12). To gan nevar teikt par otrās ceturtdaļas sākumu. Slovāki veica 10:3 izrāvienu un pusotrā minūtē jau izvirzījās vadībā (22:21). Pēc tam gan spēle ritēja punkts punktā, kurā abas komandas piemeklēja vāja precizitāte. Puslaika pārtraukumā slovāki varēja doties ar viena punkta pārsvaru (33:32).

Ja zaudētajos mačos otrais puslaiks bija latviešu lūzuma punkts, kad mači tika iegāzti, tad šoreiz notika pretējais – ļoti labs sniegums abos laukuma galos, un no -1 trešās ceturtdaļas beigās jau +9 Latvijai (54:45). Pēdējā ceturksnī “zīmogu” spēlei uzlika labākais punktu guvējs šajā mačā Vītols – viņš bija precīzs gan no pustālās, gan divas reizes no tālās distances, kā arī pretuzbrukumā no groza apakšas, kas ļāva Latvijai pārsvaru palielināt un svinēt pārliecinošu uzvaru.

No Latvijas grupas cīņu par biļeti uz A divīziju turpinās Portugāle un Rumānija. Ja latvieši un ungāri sadalīs vietas labāko sešpadsmitniekā, tad slovāki un šveicieši turnīra nākamajā fāzē noskaidros 17. – 22. vietas ieguvējus.