U18 izlases treneris Čukste: No šī turnīra paņēmām visu, ko varējām

Ainārs Čukste, Sportazinas.com
Ainārs Čukste Foto: Basket.lv

Jau vēstīts, ka Latvijas U18 meiteņu izlase svētdien Bosnijā un Hercegovinā sava vecuma Eiropas čempionātu noslēdza septītajā vietā.

Cīņā par septīto vietu Latvijas valstsvienība svētdien ar rezultātu 59:52 (17:9, 7:17, 16:10, 19:16) apspēlēja Čehijas vienaudzes.

Savu komentāru par spēli LBS mājaslapā “basket.lv” sniedza komandas galvenais treneris : “Šodien izcīnījām raksturu uzvaru. Čehietes ir agresīvas un spēcīgas, fiziski šī cīņa bija pat grūtāka, nekā ar Krievijas izlasi, tiesa, šodien pretiniecēm nebija tik trāpīgas metējas. Prieks, ka meitenes izturēja un parādīja cīnītāju raksturu, čempionātu pabeidzot ar uzvaru.”

Treneris atskatījies arī uz aizvadīto turnīru kopumā.

“Kopumā šajā turnīrā paņēmām, ko varējām, izcīnot piecas uzvaras. Abi zaudējumi piedzīvoti pret komandām, kurām objektīvi trumpju bija vairāk. No otras puses – arī otrajā astoņniekā bija respektējamas pretinieces un visas uzvaras mums nāca grūtā cīņā.

No pirmā četrinieka komandām atpaliekam individuālajā tehnikā un atlētismā. Tās ir cieši saistītas lietas. Piemēram, treniņos mūsu meitenes met palēcienā, bet spēlēs to nedara. Precīzāk – nespēj izdarīt atlētiskāku pretinieču pretdarbības apstākļos. Šī atpalicība no labākajiem standartiem nav neglābjama, taču, lai to mazinātu un likvidētu, vispirms pašām spēlētājām jābūt vēlmei kļūt atlētiskām. Bet tā jau ir tēma garākai sarunai,” sacīja Čukste.

Jāatzīmē, ka četras spēlētājas – Laura Meldere, Jete Nulle, Paula Kļeščova un Eva Indriķe no Sarajevas dodas uz Stambulu, kur pievienosies U19 izlasei un spēlēs Pasaules kausa izcīņā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par