U18 puiši vēsturiskā Eiropas čempionāta zelta cīņā tiksies ar titula īpašniekiem serbiem

05/08/2018 08:22

Latvijas U18 basketbola izlase šovakar Rīgā Eiropas čempionāta finālā tiksies ar esošo titula īpašnieci Serbiju, kas vakar vēlu vakarā pārspēja Francijas vienaudžus (78:67). Cīņas sākums “Arēnā Rīga” plkst. 20:45, un to tiešraidē varēs vērot LTV7 kanālā.

Artūra Visocka-Rubeņa vadītā komanda pusfinālā sestdien ar rezultātu 91:80 tika galā ar Krieviju, kas ļāva Latvijai pirmo reizi šajā vecuma grupā sasniegt kontinenta meistarsacīkšu finālu. Vēl 2013. gadā līdz izšķirošajam mačam Tallinā notikušajā čempionātā nonāca puišu U20 izlase, savukārt līdzīgs panākums gadu vēlāk padevās arī mūsu U16 kadetiem. Tomēr kā vieni, tā otri finālā piekāpās saviem sāncenšiem, tādējādi U18 junioriem šovakar būs iespēja pirmo reizi Latvijai nodrošināt Eiropas čempiontitulu jauniešu vecuma grupā.

“Pēc veiksmīgā spēles sākuma radās problēmas aizsardzībā. Iepriekšējos mačos krievu garie spēlētāji ļoti reti uzbruka no tālās distances, bet šoreiz 32. numurs to darīja ļoti aktīvi un precīzi. Mūsu pick n’roll aizsardzība nestrādāja, un vajadzēja veikt korekcijas,” pēc mača ar Krieviju komentārus sniedza Visockis-Rubenis.

“Mums bija plāns B – aizsardzībā mainīties, un plāns C – zonas aizsardzība, kas krievu komandām sagādājusi problēmas Ziemeļeiropas līgas spēlēs. Miksējot abus plānus, izdevās apturēt viņu uzbrukumu. Pirmajā ceturtdaļā ielaidām 28 punktus, otrajā – tikai 15.  Arī otrajā puslaikā aizsardzība strādāja.”

“Bieži spēlējām ar mazo vai pat supermazo sastāvu. Tas bija risks, taču ieguvumu bija vairāk par zaudējumiem. Žagars? Nepaguris atkārtošu, ka basketbols ir komandas spēle, bet komandā ir vajadzīgi līderi, kas paši paveic savu darbu un padara labākus arī partnerus. Katram ir sava loma un šodien spēlētāji ar savām tika galā.”

“Ejot soli pa solim, esam tikuši līdz pēdējai spēlei. Tagad mierīgi gaidīsim pretiniekus un gatavosimies.”

Artūrs Žagars no pirmās minūtes ņēmās mērķtiecīgi terorizēt pretinieku aizsardzību un Krievijas izlase pretargumentus neatrada – 27 punkti otrajā puslaikā, bet kopumā 34 minūtēs 35 punkti (divpunktnieki 12/17, trīspunktnieki 2/5, sodi 5/5) un 7 rezultatīvas piespēles, tikmēr vērtīgu pienesumu sniedza arī Anrijs Miška: 30 minūtēs 17 punkti (2p. 6/6, 3p. 1/2).

Turnīra ievadā Ventspilī latvieši pirmajā ar 73:77 piekāpās Horvātijai, kam sekoja uzvaras pār grieķiem (80:74) un itāliešiem (90:68). Izslēgšanas turnīrā mūsējie dramatiskā galotnē ar 62:61 pārspēja Turciju, savukārt ceturtdaļfinālā itin viegli tika salauzta Lielbritānijas pretestība – 76:51.

Arī serbi čempionātu iesāka ar zaudējumu, Liepājā piekāpjoties Lietuvai, taču pēc tam sekojuši pieci panākumi pēc kārtas. Nopietnu pretestību čempioniem šajā turnīrā sagādājusi gan Melnkalne (97:95 pagarinājumā), gan arī Vācija (92:86 ceturtdaļfinālā). Serbijai uzbrukumā dominē divi izteikti līderi – čempionāta rezultatīvākais spēlētājs (caurmērā 23,2 punkti) un labākais cīnītājs par atlēkušajām bumbām (10,7) Marko Pečarskis, kā arī turnīra trešais labākais punktu guvējs Filips Petruševs (19,7).

Serbija kā komanda ir arī turnīra pārliecinoši labākā gūtajos punktos (96,2), kamēr Latvija ar vidēji katrā spēlē iemestajiem 78,7 punktiem atrodas ceturtajā pozīcijā. Tāpat bijušās Dienvidslāvijas mantiniece ir līdere rezultatīvajās piespēlēs (25,7) un atlēkušajās bumbās (44,8), kā arī tālmetienu precizitātē (42,7%).