U19 basketbolistes mazrezultatīvā spēlē piekāpjas Kolumbijas vienaudzēm

26/07/2019 09:08

Latvijas U19 sieviešu basketbola izlase piektdien Taizemes pilsētā Bangkokā Pasaules kausa (PK) izcīņā ceturtdaļfināla spēlē cīņā par 9.-16. vietu mazrezultatīvā cīņā ar 46:49 (11:7, 17:11, 6:16, 12:15) piekāpās pērnā gada ceturtajai labākajai Amerikas kontinenta izlasei Kolumbijai.

Latvijas komanda uzvarēja cīņā pie groziem (51-44), toties nepiedodami daudz kļūdījās (20-8) un izdarīja par 15 metieniem mazāk nekā pretinieces. Pirmajā puslaikā iegūtais pārsvars pēc lielā pārtraukuma tika pazaudēts, bet spēles likteni izšķīra galotnē nerealizētie soda metieni un pieļauto kļūdu skaits.

Laurai Melderei 16 punkti un 15 atlēkušās bumbas.

Turpinājumā latvietēm jācīnās par 13. vietu turnīra noslēgumā, kad sestdien, 27. jūlijā, būs jāspēlē Mozambikas – Korejas spēles zaudētājām.

Latvijas U19 izlase šajās sacensībās startējusi arī 2017. gadā, izcīnot desmito vietu.

Kopumā pasaules kausos Latvijas izlases startējušas septiņas reizes – četrās meitenes, bet trīs puiši. Labākais rezultāts tika sasniegts 2003. un 2017 .gadā, kad attiecīgi U21 puiši un U17 meitenes ieguva astoto vietu.

Dalību šī gada PK izcīņā latvietes nopelnīja pērn, kad Eiropas U-18 čempionātā Latvijas izlase izcīnīja augsto ceturto vietu. Latvijas puišu U-19 komanda šogad startu PK jau beigusi ar izcīnītu 12. vietu.