U19 futbola izlase dramatiski zaudē Serbijai

22/03/2023 14:35
Latvijas U19 futbola izlase

Latvijas U19 vīriešu futbola izlase trešdien Krakovā 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas elites kārtas pirmajā mačā piedzīvoja dramatisku zaudējumu 0:1 (0:0) Serbijai.

Latvieši izturēja pretinieku dominanci līdz pat kompensācijas laika trešajai minūtei, kurā pieļāva kļūdu pie sava soda laukuma, kā rezultātā Stefans Lekovičs tika pie netraucēta sitiena un panāca 1:0. Lai atspēlētos Latvijas futbolistiem bija tikai viena minūte, kuras laikā neizdevās apdraudēt Serbijas izlases vārtus.

Serbijas futbolisti izdarīja 15 sitienus pa vārtiem, no kuriem pieci lidoja taisnstūrī, kamēr latvieši atbildēja ar diviem raidījumiem, nevienu no tiem vārtos. Pretinieki arī vienreiz trāpīja pa vārtu stabu un izpildīja krietni vairāk stūra sitienu (14:4). Pēc pussarga Uroša Miladinoviča otrās dzeltenās kartītes Serbija pēdējās septiņas minūtes spēlēja mazākumā.

Lielāka daļa Serbijas izlases futbolistu ir Belgradas lielklubu “Crvena zvezda” un “Partizan” paspārnēs, bet šobrīd Austrijā spēlējošais komandas kapteinis, uzbrucējs Marko Lazetičs šosezon paguva iziet laukumā Itālijas A sērijas mačā “AC Milan” sastāvā.

Latvijas jaunie futbolisti 25.martā cīnīsies ar poļiem, bet 28.martā pretiniekos būs iepriekšējā finālturnīra fināliste Izraēla. Finālturnīrā, kas jūlijā notiks Maltā, piedalīsies astoņas komandas. Ceļazīmes elites kārtā iegūs septiņu apakšgrupu uzvarētājas.

Pagājušā gada septembrī Latvijas U19 izlase sekmīgi pārvarēja kvalifikācijas pirmo kārtu, kad nosargāja vārtus neskartus dueļos ar Rumāniju un Austriju, bet vienaudžus no Lietuvas pārspēja ar 1:0. Elites kārtu šī vecuma Latvijas izlase sasniegusi trešo reizi vēsturē.

Latvijas U19 izlases sastāvs turnīram Polijā:

Vārtsargi: Ņikita Parfjonovs (“Metta”), Ņikita Pinčuks (“Liepāja”), Klāvs Lauva (“Valmiera”);

Aizsargi: Deniss Silajevs-Kožurovs, Maksims Semeško, Gļebs Kačanovs (visi – “Riga”), Kristers Atars (“Super Nova”), Niks Sliede (“Valmiera”), Daniels Nosegbe-Suško (“Napoli”, Itālija);

Pussargi: Markuss Maksimuss Alpēns (“Tukums2000/Telms”), Kristers Volkovs (“Valmiera”), Rodrigo Gaučis (RFS), Ivans Patrikejevs (“Super Nova”), Emīls Aizpurietis (“Metta”), Gļebs Žaleiko (“Daugavpils”), Kristaps Kārlis Krieviņš, Armands Muradjans, Dans Sirbu (visi – “Riga”);

Uzbrucēji: Valerijs Lizunovs (“Daugavpils”), Gļebs Patika (“Riga”), Grigorijs Degtjarevs (“Mainz 05”, Vācija).

Komandas galvenais treneris – Jakubs Dovalils, asistenti – Viktors Mazurs, Sergejs Golubevs, vārtsargu treneris – Vjačeslavs Dusmanovs, ārsts – Anatolijs Makejevs, fizioterapeits – Viktors Simanovičs, menedžeris – Valdis Jansons.