U19 futbola izlase EČ kvalifikācijas elites kārtu noslēdz ar neizšķirtu

28/03/2023 17:06
Latvijas U19 futbola izlase

Latvijas U19 vīriešu futbola izlase otrdien Krakovā 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas elites kārtas turnīru beidza ar neizšķirtu. Latvijas izlase spēlēja 1:1 (1:1) ar iepriekšējā finālturnīra finālisti Izraēlu.

28.minūtē Latviju vadībā izvirzīja Valerijs Lizunovs, kurš no soda laukuma labās puses ar ieslīpu sitienu raidīja vārtsarga atsisto bumbu vārtu tālajā stūrī, – 1:0. Izlīdzinājumu Izraēla panāca pirmā puslaika pēdējā minūtē, komandām uzreiz pēc Anana Halaili vārtu guvuma atskanot tiesneša svilpei par puslaika beigām. Halaili ar raidījumu ārpus soda laukuma trāpīja pa kreiso vārtu stabu, bumbai ielidojot vārtos. Otrajā puslaikā sākot snigt, izraēlieši centās uzbrukt, bet latvieši atbildēja ar pretuzbrukumiem, kuri rezultātu nedeva neprecīzo piespēļu dēļ.

Jau ziņots, ka pirmajās spēlēs Latvija Polijā ar 0:1 zaudēja Serbijai un ar 0:3 – Polijai. Finālturnīrā, kas jūlijā notiks Maltā, piedalīsies astoņas komandas. Ceļazīmes elites kārtā iegūs septiņu apakšgrupu uzvarētājas. Pagājušā gada septembrī Latvijas U19 izlase sekmīgi pārvarēja kvalifikācijas pirmo kārtu, kad pēc bezvārtu neizšķirtiem ar Rumāniju un Austriju vienaudžus no Lietuvas pārspēja ar 1:0. Elites kārtu šī vecuma Latvijas izlase sasniegusi trešo reizi vēsturē.

Latvijas U19 izlases sastāvs turnīram Polijā:

Vārtsargi: Ņikita Parfjonovs (“Metta”), Ņikita Pinčuks (“Liepāja”), Klāvs Lauva (“Valmiera”);

Aizsargi: Deniss Silajevs-Kožurovs, Maksims Semeško, Gļebs Kačanovs (visi – “Riga”), Kristers Atars (“Super Nova”), Niks Sliede (“Valmiera”), Daniels Nosegbe-Suško (“Napoli”, Itālija);

Pussargi: Markuss Maksimuss Alpēns (“Tukums2000/Telms”), Kristers Volkovs (“Valmiera”), Rodrigo Gaučis (RFS), Ivans Patrikejevs (“Super Nova”), Emīls Aizpurietis (“Metta”), Gļebs Žaleiko (“Daugavpils”), Kristaps Kārlis Krieviņš, Armands Muradjans, Dans Sirbu (visi – “Riga”);

Uzbrucēji: Valerijs Lizunovs (“Daugavpils”), Gļebs Patika (“Riga”), Grigorijs Degtjarevs (“Mainz 05”, Vācija).

Komandas galvenais treneris – Jakubs Dovalils, asistenti – Viktors Mazurs, Sergejs Golubevs, vārtsargu treneris – Vjačeslavs Dusmanovs, ārsts – Anatolijs Makejevs, fizioterapeits – Viktors Simanovičs, menedžeris – Valdis Jansons.