U19 izlase pamatīgi kapitulē Nīderlandei

11/10/2019 19:59

Latvijas U19 vīriešu futbola izlase piektdien Rīgā cieta smagu zaudējumu 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē.

Latvijas jaunie futbolisti stadionā “Arkādija” ar 2:8 (1:6) kapitulēja Nīderlandei.

Jau spēles sestajā minūtē nīderlandieši nopelnīja tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu, kuru realizēja Deišons Redans. Trīs minūtes vēlāk Berlīnes “Hertha” futbolists palika nepieskatīts soda laukumā un panāca jau 2:0.

Tiesa, latvieši nepalika atbildi parādā – 12.minūtē pēc Eduarda Daškeviča soda sitiena ar galvu bumbu tīklā raidīja Roberts Zelmanis. Pie labā vārtu staba bumbai kāju pielika Raimonds Krollis, taču vārtu guvums ieskaitīts Zelmanim.

Puslaika turpinājums gan mājiniekiem izvērtās tikpat neveiksmīgs kā pirmās desmit minūtes. Viesiem divreiz izcēlās Krisensio Samervils, bet pa vieniem vārtiem guva Vauts Burgers un Maruans Azarkans.

Mača otrajā daļā, spēles 63.minūtē Samervils sev nodrošināja “hat-trick”. Lai gan otrajā puslaikā pretinieki mazināja savu tempu, tomēr septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Azarkans panāca jau 8:1. Divas minūtes vēlāk pretinieku pārsvars gan tika samazināts, lielisku izspēli ar precīzu sitienu noslēdzot Daškevičam.

Pirms tam šajā apakšgrupā Izraēla ar 2:0 (0:0) uzveica Moldovu.

Apakšgrupā pēc divām spēlēm līdere ar sešiem punktiem ir Nīderlande, četri punkti ir Izraēlai, viens – Latvijai, kamēr Moldova ir bešā.

Jau ziņots, ka Latvija kvalifikācijas 12.grupas pirmajā spēlē otrdien nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Izraēlu, kamēr Nīderlande ar 5:0 sagrāva Moldovu.

Latvijas izlase arī pēdējo spēli aizvadīs stadionā “Arkādija”, kur pirmdien plkst.14 spēkosies ar Moldovu.

Elites kārtai kvalificējas katras grupas divas labākās komandas, kā arī viena labākā trešās vietas ieguvēja, vērtējot pēc rezultātiem pret grupas vadošajām divām komandām.

Šogad Jakuba Dovalila vadītā Latvijas U19 izlase aizvadīja astoņus pārbaudes mačus, gūstot četras uzvaras, trīs reizes spēlējot neizšķirti un piedzīvojot vienu zaudējumu.

2019.gada čempionātā Latvijas U19 futbolisti sīvā cīņā kvalifikācijas apakšgrupā palika trešie un elites kārtai nekvalificējās, bet pērnā gada meistarsacīkstēs sasniedza elites kārtu un uzrādīja visu laiku labāko rezultātu pašmāju jaunatnes futbola vēsturē.

Latvijas U19 vīriešu futbola izlases kandidāti:

Vārtsargi: Ignatijs Koļesņiks (“Ventspils”), Sergejs Vilkovs (“Rīgas Futbola skola”);

Aizsargi: Gabriels Kirkils (“Metta”), Kristers Daniels Lībeks (“Liepāja”), Edgars Šakurovs (“Rīgas Futbola skola”), Daniels Fedorovičs (“Metta”), Deniss Žuravļovs (“Rīgas Futbola skola”), Roberts Zelmanis (“Liepāja”), Kirils Iļjins (“Daugavpils”);

Pussargi: Jēkabs Lagūns, Rihards Ozoliņš (abi – “Metta”), Deniss Meļņiks (“Torino”, Itālija), Edgars Ivanovs, Roberts Magrins (abi – “Daugavpils”), Aleksejs Krjukovičs (“Metta”), Eduards Daškevičs (Briseles “Anderlecht”, Beļģija)), Deniss Stradiņš (Jūrmalas “Spartaks”), Niks Dusaļijevs (“Ventspils”);

Uzbrucēji: Raimonds Krollis (“Metta”), Raivis Viļumsons (“Liepāja”).