U20 basketbolistes pārbaudes mačā pieveic Zviedriju

25/06/2022 20:56
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase

Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionātam, sestdien Francijā notiekošajā pārbaudes turnīrā izcīnīja uzvaru pār Zviedriju. Latvija pieveica Zviedriju ar 68:59 (16:11, 19:20, 20:14, 13:14).

Zviedrietes pēdējā ceturtdaļā pēc 12:2 izrāviena perioda sākumā panāca neizšķirtu (57:57), taču latvietes atbildēja ar 11:0 izrāvienu, uzvarot arī otro pārbaudes turnīra spēli. Jau ziņots, ka piektdien Latvijas izlase ar 67:58 (15:16, 19:15, 10:15, 23:12) pārspēja vienaudzes no Vācijas. Svētdien latvietes pārbaudes spēļu turnīru noslēgs ar spēli pret mājiniecēm.

Eiropas meistarsacīkstes no 8. līdz 16.jūlijam notiks Ungārijas pilsētā Šopronā. Pirmajā posmā Latvijas komanda D grupā spēlēs ar Serbijas, Portugāles un Īrijas izlasēm. Astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no C grupas komandām (Spānija, Lietuva, Polija, Bulgārija). Darbā ar izlasi Matīsam Rožlapam palīdz Ainars Zvirgzdiņš un Rūdolfs Rozītis.

Sagatavošanās posmā plānotas septiņas pārbaudes spēles.  Eiropas jaunatnes čempionāti atsāksies pēc divu gadu pārtraukuma. 2002./2003.gadā dzimušo spēlētāju komandām līdz šim bijusi tikai Eiropas U16 čempionāta pieredze, bet dažas kandidātos iekļautās basketbolistes piedalījušās arī Eiropas U-18 čempionātā un U17 Pasaules kausa izcīņā. 2018. un 2019.gadā Eiropas kadetu čempionātos Latvijas komanda galvenā trenera Rožlapas vadībā izcīnīja attiecīgi devīto un astoto vietu.