U20 PČ: Kanāda par spīti smagajam zaudējumam pret Krieviju uzvar B grupā

01/01/2020 16:31

Kanādas junioru hokeja izlase otrdien nodrošināja uzvaru pasaules U20 čempionāta apakšgrupā, spītējot tam, ka pirms tam meistarsacīkstēs smagi zaudēja vienaudžiem no Krievijas.

Kanādieši B apakšgrupas cīņā ar 7:2 (4:0, 2:2, 3:0) sagrāva turnīra saimnieci Čehiju.

Kanādas izlasē ar vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās Arizonas “Coyotes” uzbrucējs Berets Heitons un Dilans Kozenss. Piecus no septiņiem vārtiem kanādieši guva vairākumā.

Apakšgrupā slavenajā Kanādas un Krievijas duelī pārāki ar 6:0 bija krievi, kuriem otrdien sensacionāls zaudējums liegtu iekļūt ceturtdaļfinālā. Krievijas jaunie hokejisti ar 6:1 (2:0, 3:0, 1:1) pārspēja vāciešus, ar diviem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm izceļoties Sanktpēterburgas SKA uzbrucējam Kirilam Marčenko.

A apakšgrupā uzvarēja Zviedrija, kas grupas noslēdzošajā duelī ar 6:2 (3:0, 2:0, 1:2) guva virsroku pār Slovākiju. Zviedriem divreiz izcēlās Stokholmas “Djurgardens” jaunais hokejists Aleksanders Holcs.

Otrā apakšgrupas spēlē Šveice ar 5:2 (0:1, 3:1, 2:0) apspēlēja Somiju. Uzvarētājiem divi vārti Cīrihes “Lions” uzbrucēja Fabiāna Berri kontā.

A apakšgrupā ar 11 punktiem četrās spēlēs uzvarēja Zviedrija, deviņi punkti bija Šveicei, septiņi Somijai, trīs punktus guva Slovākija, bet Kazahstāna palika bešā.

B apakšgrupā pirmā ar deviņiem punktiem bija Kanāda, astoņus punktus iekrāja ASV, seši punkti bija Krievijai, četri Čehijai, bet trīs – Vācijai.

Ceturtdaļfinālos Kanāda tiksies ar Slovākiju, Krievija mēros spēkus ar Šveici, Somija duelēsies ar ASV, bet Zviedrija – ar Čehiju. Tikmēr Vācija un Kazahstāna cīnīsies par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā, kur nākamgad zaudētājas vietā spēlēs Austrija.

Jau ziņots, ka pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā Latvija palika aiz Austrijas, tādējādi neizcīnīja ceļazīmi uz elites divīziju.

Pērn par pasaules čempioniem tika kronēti Somijas jaunie hokejisti, kuri finālā ar 3:2 pārspēja ASV, bet bronzu izcīnīja Krievija.