U21 futbola izlase pārliecinoši apspēlē Ziemeļmaķedoniju

23/03/2023 18:25
Latvijas U21 futbola izlase

Latvijas U21 vīriešu futbola izlase ceturtdien pārbaudes spēlē Turcijā ar rezultātu 3:0 (1:0) uzvarēja Ziemeļmaķedoniju. Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Kristofers Rēķis, bet vienus – Artjoms Puzirevskis. Abi pārstāv “Metta” komandu.

Pirmā vārtu gūšanas iespēja šajā mačā pavērās pretiniekiem, kad septītajā minūtē bumba no tuvas distances tika raidīta pāri Jāņa Beka sargātajiem vārtiem. Spēle ritēja abpusēji agresīvi un nepiekāpīgi ar daudziem izklupieniem un noteikumu pārkāpumiem. Bīstamāki savos uzbrukumu centienos bija Ziemeļmaķedonijas futbolisti, bet otrā laukuma galā izcēlās Kristiāns Kaušelis, pēc pretinieka apspēlēšanos liekot savu komandu glābt vārtsargam.

Pirmā puslaika pēdējā minūtē pēc asas saspēles un Lūkasa Vapnes piespēles iespēja pavērās Artjomam Puzirevskim, kurš savā ceturtajā spēlē Latvijas U21 izlasē guva savus pirmos vārtus. Līdzīgs spēles ritējums bija arī otrajā puslaikā, un arī šoreiz savu iespēju izmantoja Latvijas izlase, kad 68.minūtē pēc Denisa Meļņika piespēles izgājienā spēcīgi un precīzi sita tikko kā laukumā uz maiņu nākušais Kristofers Rēķis. Viņam arī U-21 valstsvienībā ceturtais mačs un pirmie vārti.

Cīņas turpinājumā Latvijas komandai bija daudz jāaizsargājas. Ar pašaizliedzīgu spēli izcēlās Aleksejs Kudeļkins, bet Beks vairākās epizodēs vārtos demonstrēja pārliecinošu sniegumu. Par spīti sāncenšu centieniem 84.minūtē Latvijas izlase guva arī trešos vārtus, kad pretiniekus cīņā par bumbu apsteidza Rēķis, izceļoties otro reizi.

Mača pašā izskaņā debiju U21 valstsvienībā piedzīvoja Rūdolfs Reingolcs, Deņiss Rogovs, Iļja Semjonovs un Mareks Mikšto. Treniņnometnes turpinājumā Latvijas valstsvienībai svētdien gaidāma vēl viena pārbaudes spēle pret Gruzijas U21 izlasi, kas komplektēta no 2000. un 2001.dzimšanas gada spēlētājiem un gatavojas šīgada Eiropas čempionāta finālturnīram.

Aleksandrs Basovs sastāvā pulcējis septiņu vietējo klubu pārstāvjus un vienu futbolistu no Itālijas. Pieci no izsauktajiem spēlētājiem pirms tam U21 izlasi laukumā nebija pārstāvējuši. Vairāki no izlases iepriekšējā sasaukuma kandidātiem – Niks Sliede, Valerijs Lizunovs un Gļebs Žaleiko – šajā laikā palīdz Latvijas U-19 valstsvienībai Eiropas čempionāta kvalifikācijas elites kārtā.

Ar šīm spēlēm Latvijas izlase gatavojas 2025.gada Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas turnīram, kas Latvijas futbolistiem sāksies jūnijā ar maču savā laukumā pret Sanmarīno. Tāpat Latvijas izlasei pretiniekos turnīrā būs Itālija, Norvēģija, Īrija un Turcija.