U21 futbolisti EČ kvalifikācijas ciklu sāk ar zaudējumu

06/09/2019 18:56

Latvijas U21 futbola izlase piektdien Jelgavā ar minimālu zaudējumu sāka 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu.

Latvijas jaunie futbolisti piektās apakšgrupas pirmajā spēlē savā laukumā ar 0:1 (0:1) piekāpās vienaudžiem no Polijas.

Pirmajā puslaikā latvieši pirmo puslīdz bīstamo iespēju pie pretinieku vārtiem sarūpēja devītajā minūtē, kurā Marko Regža pēc centrējuma ar galvu izdarīja augstu sitienu pa vārtiem, taču drošs savā cietoksnī bija poļu vārtsargs. Nākamajā desmitminūtē poļi palielināja savu spiedienu, kā rezultātā 27.minūtē panāca 1:0, izspēli soda laukumā ar precīzu sitienu vārtos noslēdzot Patrikam Klimalam. Kopumā pirmajā puslaikā mājinieki izdarīja diezgan daudz centrējuma pretinieku soda laukumā, taču nevienā no epizodēm neizdevās saasināt situāciju pie pretinieku vārtiem.

Otrā puslaika vidū, 67.minūtē Alvis Jaunzems tika nogāzts pretinieku soda laukumā, taču tiesneša svilpe klusēja. Turpretī poļiem 13 minūtes pirms pamatlaika beigām bija iespēja panākt 2:0, taču viņi savu iespēju izmantoja. Savukārt latviešiem spēles 83.minūtē ar bīstamu sitienu no tuvas distances atzīmējās Jaunzems, tomēr poļu vārtsargs bija uzdevumu augstumos. Mača noslēdzošajās desmit minūtēs latviešiem neizdevās saasināt situāciju pie pretinieku vārtiem, laukuma saimniekiem ciešot minimālu zaudējumu.

Vēl šajā sabraukumā latvieši otrdien viesosies pie Serbijas. Šajā kvalifikācijas ciklā Latvijas futbola nākotne cīnīsies arī ar Krieviju, Igauniju un Bulgāriju.

Piektdien šajā grupā Krievija savā laukumā ar 1:0 pārspēja Serbiju, savukārt ceturtdien Bulgārija ar 4:0 viesos sagrāva Igauniju.

Kopumā U21 kvalifikācijas turnīrā ir deviņas apakšgrupas. Finālturnīrā iekļūs katras grupas uzvarētāji, savukārt divas labākās otro vietu ieguvējas 2020.gada novembrī izspēlēs vēl vienu ceļazīmi izslēgšanas spēļu kārtā.

Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs valstsvienības kandidātu sarakstā iekļāvis astoņus futbolistus, kuri savas prasmes kaldina ārzemēs. No pārējiem futbolistiem teju visi šosezon guvuši pamatīgu rūdījumu Latvijas futbola virslīgas mačos.

Liela daļa no šīs izlases sastāva aizpērn U19 valstsvienības rindās kļuva par pirmo jaunatnes valstsvienību no Latvijas, kas elites kvalifikācijas turnīru noslēdza otrajā vietā savā grupā.

Iepriekšējā čempionāta kvalifikācijas ciklā Latvijas U21 futbolisti desmit mačos tika pie četriem punktiem, kurus iekrāja par četriem neizšķirtiem, pārējās sešās spēlēs ciešot zaudējumus.

Latvijas U21 izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi – Nils Toms Puriņš (“Riga”), Rihards Matrevics (“Barnet”, Anglija), Vjačeslavs Kudrjavcevs (“Ventspils”);

aizsargi – Daniels Balodis, Dāvis Cacurs (abi – “Daugavpils”), Ivo Minkevičs (“Jelgava”), Emīls Birka (“Metta”), Roberts Veips (“Sampdoria”, Itālija), Vladislavs Soloveičiks (“Zenit”, Krievija), Dmitrijs Litvinskis (“Ventspils”), Deivids Titovs (“Brentford”, Anglija);

pussargi – Kristaps Liepa (“Metta”), Maksims Toņiševs (“Daugavpils”), Dmitrijs Zelenkovs (“Empoli”, Itālija), Aleksejs Saveļjevs (Veronas “Hellas”, Itālija), Kristers Čudars (“Liepāja”), Raivis Skrebels (Jūrmalas “Spartaks”), Alvis Jaunzems (“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”), Jānis Grīnbergs (Gelzenkirhenes “Schalke 04”, Vācija), Danils Hvoiņickis (“Jelgava”), Bogdans Samoilovs (“Koln”, Vācija);

uzbrucēji – Marko Regža, Kaspars Kokins (abi – “Daugavpils”), Aivars Emsis (Jūrmalas “Spartaks”).