U23 3×3 basketbola izlase Nāciju līgas finālturnīrā sasniedz ceturtdaļfinālu

13/09/2023 15:05
Nokopēts
Latvijas U23 3x3 basketbola izlase

Latvijas U23 vīriešu 3×3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir Mārcis Osis, Kristaps Čavars, Roberts Smildzējs un Gints Zomerfelds, trešdien Ulanbatorā notiekošajā U23 Nāciju līgas finālturnīrā uzvarēja vienā no divām spēlēm un iekļuva ceturtdaļfinālā.

Turnīrā ar desmito numuru izliktie latvieši vispirms ar rezultātu 17:19 zaudēja Francijas U-21 komandai, kas saņēmusi pirmo numuru. Otrajā mačā Latvijas komanda tikās ar Ēģiptes U21 izlasi (9.) un uzvarēja ar 22:10.Osis abās spēlēs guva kopā 13 punktus, Zomerfelds desmit, bet Čavars un Smildzējs – pa astoņiem.

Vēlāk Francijas un Ēģiptes komandu savstarpējā duelī pārsteigums nenotika un uzvaru ar 21:8 izcīnīja francūži, kuri kopā ar latviešiem iekļuva ceturtdaļfinālā.  Divas labākās komandas piektdien piedalīsies izslēgšanas turnīrā. Ceturtdaļfinālā A grupas komandas spēlēs ar kādu no C grupas komandām (Japānu, Lietuvas U21 komandu, Mongoliju vai Puertoriko).

Nācija līgas uzvarētāji iegūs ceļazīmes uz diviem Pasaules tūres posmiem, kā arī diviem “Challenger” turnīriem. Otrās vietas ieguvējiem būs pa ceļazīmei uz Pasaules tūres posmu un “Challenger” turnīru, trešās un ceturtās vietas ieguvējiem – pa ceļazīmei uz “Challenger” sacensībām.

Zommerfelds finālturnīrā aizstāj iepriekšējos turnīros spēlējušo Ričardu Vitoļski. Vasarā Latvijas komanda sešu spēļu posmu kopvērtējumā izcīnīja pirmo vietu vienā no Eiropas zonām apsteidzot Čehijas, Horvātijas, Polijas, Ukrainas un Īrijas komandas. Latvijas sieviešu U=23 komanda sešu posmu kopvērtējumā zonā ieņēma trešo vietu un nekvalificējās finālam.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām