UEFA Čempionu līgā noskaidrosies vēl divas ceturtdaļfināla dalībnieces

13/03/2018 10:30

UEFA Čempionu līgā šodien tiek aizvadītas divas astotdaļfināla spēles, noskaidrojot vēl divus ceturtdaļfināla dalībniekus.

Plkst.21.45 pēc Latvijas laika Mančestrā vietējā “United” komanda no Anglijas uzņems Spānijas klubu “Sevilla”, bet tajā pat laikā Itālijas galvaspilsētā “AS Roma” mērosies spēkiem ar Ukrainas vienību Doņeckas “Šahtar”.

Pirmajos mačos “Sevilla” un Mančestras “United” spēlēja neizšķirti 0:0, bet “Šahtar” savā laukumā ar 2:1 uzveica “AS Roma” komandu.

“Sevilla” un “United” UEFA klubu turnīros savā starpā spēkojas pirmo reizi. Mančestras klubs pērn triumfēja UEFA Eiropas līgā, bet iepriekšējās trīs sezonas par Eiropas otra spēcīgākā klubu turnīra čempioni kļuva “Sevilla”.

“United” apakšgrupu turnīrā sešās spēlēs izcīnīja piecas uzvaras, atstādama aiz sevis “Basel”, Maskavas CSKA un Lisabonas “Benfica” vienības.

[post_bet]

Tikmēr “Sevilla” savā apakšgrupā bija otrā, izslēgšanas turnīrā iekļūstot ar deviņiem punktiem, kas ir vismazāk no astotdaļfināla dalībniecēm. “Sevilla” apakšgrupā palika aiz “Liverpool” futbolistiem, bet bija priekšā Maskavas “Spartak” un “Maribor” vienībām

“United” šobrīd ir Anglijas čempionāta vicelīdere, pirmajā pozīcijā esošajai Mančestras “City” zaudējot 16 punktus, tādējādi Žuzē Mourinju vadītajiem vīriem iespēja iegūt premjerlīgas titulu ir stipri teorētiska.

Savukārt “Sevilla” Spānijā ir piektā, no pirmā četrinieka, kas garantē vietu nākamās sezonas UEFA Čempionu līgā, atpaliekot 11 punktus.

Tikmēr “Šahtar” un “AS Roma” iepriekšējo reizi UEFA Čempionu līgā tikās pirms septiņiem gadiem, Ukrainas klubam astotdaļfinālā divu spēļu summā svinot uzvaru ar 6:2. Tā arī bijusi līdz šim vienīgā reize, kad “Šahtar” Čempionu līgā sasniedz ceturtdaļfinālu.

“Šahtar”, kas mājas spēles aizvada Harkovā, grupu turnīrā savā laukumā bijis ciets rieksts daudzām komandām, to apliecinot arī astotdaļfināla pirmajā mačā, kurā svinēja uzvaru.

“AS Roma” uzvarēja savā apakšgrupā, aiz sevis atstādama Londonas “Chelsea”, Madrides “Atletico” un Agdamas “Qarabag”. Romas un Londonas klubi iekrāja pa 11 punktiem, bet Itālijas vienība bija pārāka savstarpējos mačos. Savukārt “Šahtar” savā apakšgrupā bija otrā, piekāpdamās vien Mančestras “City”, bet apsteigdama “Napoli” un Roterdamas “Feyenoord”.

“Šahtar” Ukrainas čempionātā ar 54 punktiem 23 spēlēs atrodama līderpozīcijā, bet turpat ar 48 punktiem ir principiālā pretiniece Kijevas “Dinamo”. Tikmēr “AS Roma” Itālijas A sērijā ir trešā ar 56 punktiem 28 mačos.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā ceturtdaļfinālu sasniedza Itālijas klubs Turīnas “Juventus”, Anglijas komandas Mančestras “City” un “Liverpool”, kā arī iepriekšējo divu gadu šī turnīra uzvarētāja Madrides “Real” no Spānijas.

Vēl divas ceturtdaļfinālistes noskaidrosies trešdien, kad “Barcelona” no Spānijas uzņems Anglijas klubu Londonas “Chelsea”, bet Stambulas “Bešiktaš” no Turcijas mērosies spēkiem ar Vācijas bundeslīgas flagmani Minhenes “Bayern”.

Pirmajos mačos “Barcelona” un “Chelsea” spēlēja neizšķirti 1:1, kamēr “Bayern” mājās sagrāva “Bešiktaš” ar 5:0.

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināli notiks aprīlī, kamēr pusfināli – aprīļa un maija vidū. Turnīra fināls 26.maijā paredzēts Ukrainas galvaspilsētā Kijevā.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Madrides “Real”, kas izšķirošajā spēlē ar 4:1 sagrāva Turīnas “Juventus”.