ČL un EL mači nākamajā nedēļā nenotiks, atceltas arī spēcīgāko nacionālo čempionātu spēles

UEFA Čempionu līgas izloze, sportazinas.com
UEFA Čempionu līgas izloze | Foto: UEFA

paziņojusi par lēmumu apturēt pašreizējās Čempionu līgas un Eiropas līgas mačus un izlozes. Visas nākamnedēļ paredzētās spēles Eiropā nenotiks. Atcelšanas ilgums tiks paziņots vēlāk. Šis lēmums ir saistīts ar koronavīrusa epidēmiju.

Iepriekš, ņemot vērā inficēto cilvēku skaita palielināšanos, daudzās valstīs tika nolemts rīkot mačus bez skatītājiem, bet vēlāk tika pilnībā pārtraukti čempionāti. Ar tukšām trbīnēm vienlaikus notika arī vairāki Čempionu līgas mači, un vairākas cīņas tika atceltas arī Eiropas līgā.

UEFA otrdien, 17. martā, rīkos video sanāksmi, lai apspriestu turpmāko Eiropas futbola reakciju uz vīrusa uzliesmojumu.

Nacionālie čempionāti

Vācijas, Anglijas un Francijas vadošās futbola līgas piektdien pieņēmušas lēmumu atcelt visas čempionāta spēles, lai pasargātu klubus no riska inficēties ar Covid-19 vīrusu.

Piektdien līgu vadītāji aizvadīja ārkārtas sēdes, kurās vienbalsīgi tika lemts pārtraukt valstu vadošo čempionātu futbola mačus.

Francijas čempionāts pārtraukts uz nenoteiktu laiku, bet Anglijas premjerlīgā nākamie dueļi varētu notikt 4. aprīlī.

Francijas čempionāta rīkotāji iepriekš pauda, ka visas spēles līdz aprīļa vidum tiks aizvadītas aiz slēgtām durvīm, bet piektdien ieņemta striktāka nostāja.

Liela loma šādai rīcībai bija Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, kurš dienu iepriekš paziņoja, ka uz nenoteiktu laiku tiks slēgtas visas skolas, bet cilvēkiem, kuri vecāki par 70 gadiem, vajadzētu atrasties mājās.

“Ņēmām vērā prezidenta viedokli un ieviesām izmaiņas, kas strādās visas sabiedrības interesēs. Arī mēs iestājamies par pandēmijas ierobežošanu,” teikts Francijas čempionāta rīkotāju paziņojumā.

Iepriekš spēļu norise tika apturēta Itālijā, kur nevienā sporta veidā dueļi netiks aizvadīti ātrāk par aprīli. Tāpat Spānijas čempionātā atceltas nākamās divas spēļu kārtas, bet līdz marta beigām “pauzi” paņēmušas arī Nīderlandes un Šveices futbola līgas.

Tikmēr Vācijā vēl šajā nedēļas nogalē bija paredzēti mači aiz slēgtām durvīm, taču tagad tie pārcelti uz nenoteiktu laiku. Vācijas Futbola līga rekomendē spēles atsākt ne ātrāk par 2.aprīli.

Anglijas premjerlīgas futbola vienības Londonas “Arsenal” galvenais treneris Mikels Arteta inficējies ar Covid-19 vīrusu, kas arī atklāts citam šīs pilsētas kluba “Chelsea” spēlētājam Kalumam Hadsonam-Odojam.

Tāpat dažas dienas iepriekš karantīnā tika ievietota Itālijas komanda Turīnas “Juventus”, jo saslimšana arī vīrusu konstatēta Danielam Rugani. Arī Madrides “Real” komanda ievietota karantīnā, jo klubs trenējas vienā arēnā ar basketbola komandu “Real”, kuras rindās ar vīrusu inficējies Trejs Tompkinss.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par