UEFA gaidāmajā sezonā klubu prēmēšanai tērēs vairākus miljardus

foto: UEFA Champions league

(Eiropas Futbola asociāciju savienība) prezentējusi 2019./20. gada eirokausu sezonas prēmiju apmēru.

Kopējā summa, kas tiks izmaksāta UEFA rīkotajos turnīros – Čempionu līgā, Eiropas līgā un Superkausa izcīņā – būšot 3,25 miljardi eiro.

Visdāsnākās summas, protams, saņems Čempionu līgas dalībnieces. Kopumā prēmijās paredzēts izmaksāt 2,55 miljardus eiro (kopā ar Superkausa izcīņu), savukārt Eiropas līgā tiks izmaksāti 510 miljoni eiro.

Katra Čempionu līgas pamatturnīra dalībniece (kopā 32 komandas) saņems 15,2 miljonus eiro, bet par katru uzvaru vai neizšķirtu grupu turnīra spēlē attiecīgi 2,7 un 0,9 miljonus eiro.

Par iekļūšanu astotdaļfinālā komandas saņems 9,5, par ceturtdaļfinālu 10,5, par pusfinālu 12,5, bet finālistes saņems klāt vēl 15 miljonus eiro. Uzvarētāju komandai pienāksies vēl bonuss četru miljonu apmērā.

Tāpat grupu turnīros iekļuvušie klubi saņems naudu no mārketinga aktivitātēs (ieskaitot TV translācijām) iegūtajiem ienākumiem, tos izdalot uz klubiem attiecīgi izejot no konkrētā tirgus lieluma.

Pērn Čempionu līgā triumfēja “Liverpool”, bet par Eiropas līgas čempioniem kļuva Londonas “Chelsea”. Savukārt Superkausu ieguva Madrides “Atletico”.

Šajā sezonā Latviju Čempionu līgas kvalifikācijā pārstāv FC “Riga”, savukārt Eiropas līgā kvalificikācijā spēlē FK “Ventspils”, FK “Liepāja” un RFS.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par