UEFA pagaidām lēmusi nesodīt Superlīgas klubus

23/04/2021 16:50

Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) izpildkomiteja piektdien nepaziņoja par sankcijām Eiropas Superlīgas projektā iesaistītajām 12 komandām. Jau ziņots, ka, sākot ar svētdienas vakaru, 48 stundu laikā UEFA, līdzjutēju un politiķu atbalstīta, apslāpēja Anglijas, Spānijas un Itālijas klubu mēģinājumu izveidot savu turnīru.

Superlīgas iniciatoru vidū bija sešas Anglijas premjerlīgas vienības – “Liverpool”, Mančestras “United”, Londonas “Arsenal”, Londonas “Chelsea”, Mančestras “City” un Totenhemas “Hotspur” -, kā arī pa trim klubiem no Spānijas – “Barcelona”, Madrides “Real”, Madrides “Atletico” – un Itālijas – Milānas “Inter”, “AC Milan”, Turīnas “Juventus”.

Spiediena rezultātā trešdien dalībnieku pulkā atlika vien “Barcelona” un Madrides “Real”, bet “Juventus”, oficiāli neatsakoties no projekta, paziņoja, ka “šobrīd iespējas pabeigt projektu sākotnēji iecerētajā formā ir ierobežotas”. “UEFA izpildkomiteja ir informēta par jaunākajiem notikumiem saistībā ar “Superlīgu”, it īpaši attiecībā uz UEFA pieejamajām iespējām un pasākumiem, kurus tā plāno veikt,” presei paziņoja Eiropas futbola pārvaldes institūcija, neieslīgstot sīkākos paskaidrojumos.

ASV investīciju banka “JPMorgan Chase”, kas piekrita finansiāli atbalstīt Superlīgu, piektdien paziņoja, ka tā “nepārprotami ir nepareizi novērtējusi” neveiksmīgā projekta ietekmi. Starp daudzajiem UEFA izskatītajiem sodiem bija arī iespējamā Mančestras “City”, Londonas “Chelsea” un Madrides “Real” izslēgšana no Čempionu līgas pusfināliem, kuru spēles sākas nākamajā nedēļā. UEFA prezidents Aleksandrs Čeferins trešdien Slovēnijas televīzijai “Pop T” skaidroja, ka tas nav ieteicams arī tāpēc, ka, “ja mēs atceltu spēles, televīzijas kompānijām būtu kompensācijas prasības”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Andrejs Makarovs
18/09/2021 17:15

Kādreizējais “Dinamo” vārtsargs Makarovs joprojām skatās komandas spēlēs un sarakstās ar Meiju 

28 gadus vecais Andrejs Makarovs savulaik tika uzskatīts par vienu no Krievijas talantīgākajiem vārtsargiem. Tomēr viņa karjera Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sanāca visai īsa, arī posms Kontinentālajā hokeja līgā (KHL)…