UEFA prezidents kritizē “Real”: Vienu dienu viņi saka, ka neizdzīvos bez Superlīgas, bet nākamajā jau gatavi maksāt 180 miljonus par Mbapē

11/09/2021 17:20
Nokopēts
Aleksanders Čeferins

Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) prezidents Aleksanders Čeferins asi kritizējis Spānijas grandu Madrides “Real” un tā prezidentu Florentino Peresu, kurš iepriekš kopā ar vairākiem citiem funkcionāriem bija uzsācis Superlīgas koncepta izstrādi. Tas paredzēja jaunas futbola līgas izveidi, kurā startētu tikai Eiropas bagātākie futbola klubi, taču šī ideja saskārās ar milzu pretestību gan no futbola klubiem, gan asociācijām, gan arī fanu kopienām.

Čeferins sarunā ar vācu mediju “Der Spiegel” paudis neizpratni, ka iepriekš vairāki klubi bija gatavi spēlēt Superlīgā, bet tagad viņi turpinās piedalīties UEFA Čempionu līgā. “Man tiešām nebūtu nekas pretī, ja viņi pamestu Čempionu līgu,” skarbs bija UEFA vadītājs. “Tas ir smieklīgi, ka viņi vēlējās izveidot jaunu turnīru, bet tajā pašā laikā šosezon grib startēt ČL. Jāsaka, ka šiem trīs klubiem [“Real”, “Barcelona” un Turīnas “Juventus”] ir nekompetenti vadītāji. Šie puiši [Florentino Peress, Hoans Laporta un Andre Anjelli] mēģina nogalināt futbolu.”

Čeferins arī īpaši “pasveicināja” Madrides granda galvu Peresu. “Viņš kritizēja UEFA un teica, ka klubs finansiāli varētu izdzīvot tikai ar Superlīgu, bet nākamajā dienā viņi bija gatavi maksāt 180 miljonus eiro, lai parakstītu līgumu ar Kilianu Mbapē.”

Iepriekš vēstīts, ka vairāki Eiropas futbola grandi izteica gatavību pievienoties jaunam projektam – futbola Superlīgai, kurā bagātākie klubi no Eiropas valstīm plānoja aizvadīt atsevišķu turnīru. Jauno līgu atbalstīja seši premjerlīgas klubi – Londonas “Arsenal”, Londonas “Chelsea”, Mančestras “City”, Mančestras “United”, “Liverpool” un Totenhemas “Hotspur”, kā arī tādas komandas kā “Barcelona”, Madrides “Real”, Madrides “Atletico”, Milānas “Inter”, “Milan” un Turīnas “Juventus”. Pret ideju iestājās tādi pazīstami klubi kā Parīzes “Saint-Germain”, Minhenes “Bayern” un Dortmundes “Borussia”.

Vēlāk lielākā daļa no šīm 12 vienībām izstājās no projekta un atzina, ka tā bija kļūda. Taču Madrides “Real” prezidents Peress turpina apgalvot, ka tikai Superlīga var glābt Eiropas futbolu, kā argumentu norādot it kā intereses samazināšanos jauniešu vidū par šo sporta veidu. UEFA prezidents Čeferins atbalstīja klubu atteikšanos no dalības Superlīgā, tomēr deva mājienu, ka organizācijas varētu saskarties ar sankcijām.

Superlīgas projekts tika plānots kā atbilde jaunajam Čempionu līgas formātam. Tā sākums plānots 2024. gadā, kura ietvaros Čempionu līga kļūtu par 36 komandu līgu. Šobrīd ČL finālturnīrā 32 komandas tiek sadalītas astoņās grupās un 16 labākās pēc tam iekļūst “play-off”, kur noskaidro turnīra uzvarētāju. Jaunais formāts katrai komandai paredzētu par četrām spēlēm vairāk, kas palielinātu ierasto 125 spēļu kalendāru līdz 225 mačiem.

Jaunais ČL formāts ar tā saukto “Šveices sistēmas” izspēli paredzētu labāko astoņu komandu automātisku iekļūšanu 16 vienību “play-off”, bet devītās līdz 24. vietas ieguvējas papildus mačos noskaidrotu atlikušos astoņus klubus, kas turpinātu cīņu izslēgšanas spēlēs. Ņemot vērā, ka jaunais formāts paredz vairāk ČL spēļu, tādējādi tiktu apgrūtināta dažādu valstu kausa izcīņu, kā piemēram, Anglijas Līgas kausa, kalendāru sastādīšana.

Lai piedalītos Superlīgas turnīrā, komandām būtu jāiemaksā 310 miljonu mārciņu dalības maksa, iepriekš vēstīja medijs “The Times”. Savukārt portāls “BT” raksta, ka Superlīgas izveide būtu “nāve” Čempionu līgai, tādēļ ir saprotama pašreizējā UEFA nostāja un draudi, kas vērsti klubu un spēlētāju virzienā.

Superlīgas ietvaros turnīrā būtu paredzētas vietas 20 klubiem. 15 komandas tajā būtu regulāras un nemainīgas dalībnieces, bet vēl piecas sezonu no sezonas vietu izcīnītu ar kvalifikācijas turnīra palīdzību. 20 vienības tiktu sadalītas divās grupās, bet četras labākās no katras pēc tam izspēlētu izslēgšanas spēļu fāzi, lai noskaidrotu čempionu. Superlīgas ideja ir veidota kā Čempionu līgas alternatīva, taču šāds turnīrs būtu paredzēts bagātākajiem Eiropas klubiem, limitējot “uz papīra” vājāku komandu iespējas cīnīties par it kā prestižu klubu trofeju. Klubiem paralēli būtu zaļā gaisma spēlēt vietējos čempionātos, taču UEFA, Spānijas, Anglijas un Itālijas futbola saimniecības pauda gatavību diskvalificēt visus Superlīgas dalībniekus no vietējiem valstu čempionātiem un kausa izcīņām.

TOP notikumi
1
X
2
1.75
4.47
4.41
2.4
3.25
2.95
1.19
-
4
1.57
-
2.4
5.25
4
1.53
    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.75
4.47
4.41
2.4
3.25
2.95
1.19
-
4
1.57
-
2.4
5.25
4
1.53
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām