UEFA prezidents: Pāragri teikt, ka mēs nevaram pabeigt sezonu

Aleksandrs Čeferins, sprotazinas.com
Aleksandrs Čeferins | Foto: UEFA

Līgas visā Eiropā ir gatavas atgriezties darbībā aiz slēgtām durvīm, cenšoties ierobežot koronavīrusa radītos zaudējumus, pirmdien Itālijas dienas laikrakstam “Corriere della Sera” paziņoja Eiropas Futbola asociāciju savienības () prezidents .

Kopš marta vidus sacensības futbola līgās gandrīz visās Eiropas valstīs ir apturētas koronavīrusa pandēmijas dēļ, kas visā kontinentā ir prasījusi vairāk nekā 100 000 cilvēku dzīvību.

Eiropas futbola vadītājs uzskata, ka spēlēšana būtu nozīmīgs solis uz atgriešanos normālā dzīvē un izvairīšanos no lieliem finansiāliem zaudējumiem.

“Es uzskatu, ka ir iespējas, kas var ļaut mums atsākt čempionātus un tos pabeigt,” intervijā “Corriere della Sera” saka Čeferins. “Mums, iespējams, būs jāatsāk spēlēt bez skatītājiem, bet vissvarīgākais, manuprāt, ir spēļu aizvadīšana.”

“Ir pāragri teikt, ka mēs nevaram pabeigt sezonu. Ietekme būtu drausmīga klubiem un līgām. Labāk spēlēt aiz slēgtām durvīm, nekā nemaz,” turpina UEFA prezidents. “Tik grūtos laikos futbols cilvēkus padarītu laimīgus, kā arī dotu zināmu normalitātes sajūtu, pat ja spēles varētu redzēt tikai televizorā. Ja tiek ievēroti drošības pasākumi un ja varas iestādes dod zaļo gaismu, treniņi varētu atsākties.”

Mačiem būs nepieciešama papildu piekrišana.

Čeferins saka: “Ja līgu spēles atgriezīsies “pietiekami drīz”, Čempionu līgas un Eiropas līgas mači varētu tikt “spēlēti paralēli” bez fināla datuma ierobežojuma.

Slovēnis paziņoja, ka neatbalsta sezonas sākšanu septembrī un oktobrī, jo tai “būs liela ietekme” uz nākamo 2020./2021.gada sezonu.

Runājot par valstīm, kuras ir nolēmušas sezonu nepabeigt, Čeferins izteicās, ka UEFA “vēlreiz izskatīs šos gadījumus”.

“Lēmumi netika pieņemti atrauti no pašreizējās situācijas,” saka UEFA prezidents. “Līgas ir ieņēmumu avots klubiem. Ja sacensības tiks pabeigtas, finansiālās sekas būs ierobežotākas. No otras puses UEFA zaudēja daudz naudas, lai atliktu 2020.gada Eiropas čempionātu.”

Šobrīd futbols Eiropā tiek spēlēts vien Baltkrievijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par