UEFA valdes loceklis iesaka Superlīgas atbalstītājas diskvalificēt no ČL pusfināliem

19/04/2021 20:49
UEFA Čempionu līgas trofeja

UEFA Čempionu līgas komandas Mančestras “City”, Madrides “Real”, Londonas “Chelsea” varētu tikt izslēgtas no dalības turnīrā, izteicies UEFA izpildkomitejas loceklis Jespers Molers.

“Šiem klubiem ir jādodas prom un paredzu, ka tas notiks piektdien. Pēc tam mums jāskatās, ka varētu noslēgt Čempionu līgu. Ceru, ka visi 12 klubi, kuri atbalsta Superlīgu tiks izmesti, ” atzinis Molers. Tikmēr arī UEFA prezidents Aleksandrs Čeferins iepriekš izteicās, ka vairākiem klubiem, kuri plāno pievienoties futbola Superlīgai draud dažādas sankcijas. “Mēs joprojām kopā ar mūsu juridisko komandu vērtējam, kādas sankcijas varētu piemērot šīm organizācijām. Uzskatu, ka tām pēc iespējas ātrāk ir jāaizliedz piedalīties visās mūsu sacensībās.”

Vairāki Eiropas futbola grandi ir gatavi pievienoties jaunam projektam – futbola Superlīgai, kurā bagātākie klubi no Eiropas valstīm plāno aizvadīt atsevišķu turnīru. Jauno līgu atbalsta tādas komandas kā Mančestras “United”, “Liverpool”, Mančestras “City”, Londonas “Arsenal”, Londonas “Chelsea”, Totenhemas “Hotspur”, “Barcelona”, Madrides “Real”, Madrides “Atletico”, Milānas “Inter”, “Milan” un Turīnas “Juventus”.

Taču UEFA kopā ar Anglijas, Itālijas un Spānijas futbola federācijām piedraudējuši, ka visas komandas, kas pievienosies šādai līgai, tiks diskvalificētas no iepriekš pārstāvētajiem savu valstu čempionātiem un UEFA turnīriem – Čempionu līgas un Eiropas līgas. Tāpat UEFA un FIFA varētu aizliegt šo klubu spēlētājiem pārstāvēt savas izlases Pasaules kausos un Eiropas čempionātos.

Superlīgas projekts ir atbilde jaunajam Čempionu līgas formātam, kuru plānots izziņot nākamnedēļ. Tā sākums plānots 2024. gadā, kura ietvaros Čempionu līga kļūtu par 36 komandu līgu. Šobrīd ČL finālturnīrā 32 komandas tiek sadalītas astoņās grupās un 16 labākās pēc tam iekļūst “play-off”, kur noskaidro turnīra uzvarētāju. Jaunais formāts katrai komandai paredzētu par četrām spēlēm vairāk, kas palielinātu ierasto 125 spēļu kalendāru līdz 225 mačiem.

Jaunais ČL formāts ar tā saukto “Šveices sistēmas” izspēli paredzētu labāko astoņu komandu automātisku iekļūšanu 16 vienību “play-off”, bet devītās līdz 24. vietas ieguvējas papildus mačos noskaidrotu atlikušos astoņus klubus, kas turpinātu cīņu izslēgšanas spēlēs. Ņemot vērā, ka jaunais formāts paredz vairāk ČL spēļu, tādējādi tiktu apgrūtināta dažādu valstu kausa izcīņu, kā piemēram, Anglijas Līgas kausa, kalendāru sastādīšana.

Lai piedalītos Superlīgas turnīrā, komandām būtu jāiemaksā 310 miljonu mārciņu dalības maksa, iepriekš vēstīja medijs “The Times”. Savukārt portāls “BT” raksta, ka Superlīgas izveide būtu “nāve” Čempionu līgai, tādēļ ir saprotama pašreizējā UEFA nostāja un draudi, kas vērsti klubu un spēlētāju virzienā.

Superlīgas ideju aizstāvējis “Juventus” prezidents un Eiropas klubu asociācijas (ECA) vadītājs Andrea Anjelli. Tādi Eiropas futbola grandi kā Parīzes “Saint-Germain” un Minhenes “Bayern” nav atbalstījuši Superlīgas projektu. “Vēlamies turēties pie UEFA tradīcijām,” iepriekš paziņoja PSG, kas tostarp ir pārliecināti, ka Eiropas spēcīgākajā turnīrā iespēja būtu jādod jebkurai komandai, nevis tikai bagātākajiem Eiropas klubiem.

Superlīgas ietvaros turnīrā būtu paredzēta vieta 20 klubiem. 15 komandas tajā būtu regulāras un nemainīgas dalībnieces, bet vēl piecas sezonu no sezonas vietu izcīnītu ar kvalifikācijas turnīra palīdzību. 20 vienības tiktu sadalītas divās grupās, bet četras labākās no katras pēc tam izspēlētu izslēgšanas spēļu fāzi, lai noskaidrotu čempionu. Superlīgas ideja ir veidota kā Čempionu līgas alternatīva, taču šāds turnīrs būtu paredzēts bagātākajiem Eiropas klubiem, limitējot “uz papīra” vājāku komandu iespējas cīnīties par it kā prestižu klubu trofeju. Klubiem paralēli būtu zaļā gaisma spēlēt vietējos čempionātos, taču UEFA, Spānijas, Anglijas un Itālijas futbola saimniecības plāno diskvalificēt visus Superlīgas dalībniekus no vietējiem valstu čempionātiem un kausa izcīņām.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…