UFC eksperts: Tas bija fantastisks vakars UFC; Habibs nesaņems nopietnu sodu

Nurmagomedovs Makgregors, sportazinas.com
Foto: UFC

Jau vēstīts, ka agrā svētdienas rītā pēc Latvijas laika Lasvegasā ilgi gaidītajā “Ultimate Fighting Championship” (UFC) cīņā par čempiontitulu vieglajā svarā starp Konoru Makgregoru un Habibu Nurmagomedovu virsroku ar sāpju paņēmienu (“rear-naked choke”) ceturtajā raundā guva Krieviju pārstāvošais sportists, tādējādi nosargājot čempionjostu šajā svara kategorijā.

Iespējams, vēl “aizraujošāki” notikumu sekoja pēc pašas cīņas – Nurmagomedovs drīz vien pēc uzvaras iesaistījās vārdu apmaiņā ar Makgregora sparinga partneri Dilonu Denisu. Manāmi iekarsušais Habibs izlēca no ringa un metās virsū Denisam. Radušos situāciju izdevās pārtraukt vien ar apsardzes darbinieku palīdzību. Kamēr Nurmagomedovs “plosījās” ārpus cīņas laukuma, “oktagonā” ielēca vairāki Habiba komandas treneri un sāka izdarīt sitienus pret Makgregoru. Atkal ringā ielēca vairāki apsardzes darbinieki un pielika jandāliņam punktu.

Pēc notikumiem “T-Mobile” arēnā Lasvegasā UFC prezidents Deina Vaits solīja kopā ar Nevadas štata sporta komisiju kopīgi izvērtēt notikušo, šajā laikā ieturot abu cīkstoņu algas čekus, kā arī vēl nepasludinot Nurmagomedovu par čempionu. Medijos izskanējusī informācija liecināja, ka tiesu darbi, iespējams, sekos ne tikai Habibam, bet arī viņa komandas pārstāvjiem, no kuriem vairāki jau pēc cīņas tika nogādāti vietējās policijas iecirknī (vēlāk gan atbrīvoti).

Habibs Nurmagomedovs, Sportazinas.com
Foto: UFC

Kas sekos tālāk? Uz šo jautājumu ESPN sarunu šovā “Dan Patrick Show” atbildes centās rast ietekmīgākais MMA apskatnieks Ariels Helvani, kurš nekautrējās asi kritizēt UFC par radušos situāciju.

“Pati ciņa bija aizraujoša. Galu galā visi saprata, kas tajā būs gaidāms. Ja man pirms cīņas kāds vaicātu, tā arī teiktu: uzvarēs Habibs, un cīņa risināsies uz partera grīdas. Daudzi bija pārsteigti par Konora sekmīgo aizsardzību, taču šajā cīņā izteikti redzami bija divi Makgregora vājie punkti – kardio un ierobežotais arsenāls cīņā uz grīdas.”

Sarunas turpinājumā Helvani uzsvēra, ka notikušais incidents tikai vairos UFC popularitāti, neskatoties uz organizācijas prezidenta Deinas Vaita publiski pausto neapmierinātību ar notikušo.

Tas bija fantastisks vakars UFC. Nav vērts klausīties cilvēkos, kuri saka, ka šī bija slikta UFC reklāma. Deina Vaits pietēlo to, cik viņš ļoti viņš ir vīlies un sašutis par notikušo. Ja pēc pusgada notiks revanša cīņa, kā reklāma tai tiks izmantoti visi video materiāli no notikumiem Lasvegasā. Runā, ka Habibam var tikt atņemta čempionjosta, taču nekas tāds nenotiks. Jā, protams, viņš var tikt sodīts vai saņemt diskvalifikāciju uz pusgadu, taču jāņem vērā, ka cīņas notiek reizi sešos vai pat deviņos mēnešos, ne ātrāk.”

Šī bija otrā ienesīgākā cīņā UFC vēsturē, un, spriežot pēc pieejamās informācijas, tā ir pārsitusi visus pārdoto abonementu (“pay-per-view”) rekordus. UFC kā uzņēmumam tas bija fantastisks vakars.”

Arī cīņas zaudētāju Makgregoru būtu grūti nosaukt par “zaudētāju” vārda klasiskajā izpratnē – arī par šo cīņu skandalozais īrs savu bankas kontu papildinās ar iespaidīgu naudas summu.

“Makgregors vienmēr ir sapņojis par vienas MMA cīņas algas čeku, kas mērāms ar deviņiem cipariem. Pagājušajā nedēļā viņam vaicāju, cik tuvu viņš ir šim sapnim – Konors atbildēja, ka ir sasniegts pusceļš. 50 miljoni dolāru nav tuvu honorāram, ko viņš saņēma par cīņu pret Floidu Meivezeru junioru, taču ja man kāds cilvēks pirms pieciem gadiem būtu teicis, ka par vienu UFC cīņu ir iespējams nopelnīt 50 miljonus (ieskaitot visus ienākumus par pārdotajiem “pay-per-view”), es šo cilvēku nosauktu par lielāko meli pasaulē. Nedomāju, ka visu pārējo UFC cīkstoņu honorāri kopā sastāda 50 miljonus, tāpēc uzskatu, ka arī Konoram šis bija izdevies vakars.”

Konors Makgregors, sportazinas.com
Konors Makgregors
Foto: UFC

“Konors neslēpjas no sakāves. Viņš ir cīnītājs un vēlas revanšu, jo saprot, ka tā būs iespēja nopelnīt vēl vairāk.”

Šova vadītājs Dens Patriks MMA apskatniekam vaicāja arī par notikumiem pēc pašas cīņas jeb konkrētāk – kāpēc, visām nekārtībām sākoties, pārraides režisori izvēlējās tās skatītājiem nerādīt, kā rezultātā teju visi pieejami video fragmenti no šī jandāliņa ir uzņemti ar klātesošo skatītāju telefonu kamerām.

“Tu esi acīgs, piefiksēji un saprati to, atšķirībā no vairuma cilvēku. Zini, kāpēc tas tā notika? Jo tā ir kā valdības kontrolēta televīzija. UFC producē un kontrolē visu demonstrēto saturu. Viņi nevēlas, lai tu redzi šīs ainas. Jau gadiem mana galvenā pretenzija pret UFC demonstrēto saturu ir bijusi viena un tā pati – viņi rīkojas negodīgi un ne pilnībā atklāti. Viņi grib, lai tu redzi tikai, to ko viņi paši vēlas, lai tu redzi. Tāpēc, sākoties nekārtībām, kamera tika atvirzīta iespējami tālu no galvenajiem notikumiem pie “oktagona”, lai skatītājs redzētu iespējami mazāk. Man tas nepatīk.”

“Uzskatu, ka 2018. gada sporta pārraidēm būtu jārāda notikumi tā, kā tie patiesībā notiek. Līdzīgi kā NFL, NBA un citās lielajās līgās. Diemžēl UFC vēl joprojām to nedara, jo viņi paši nosaka to, ko drīkst un ko nedrīkst rādīt skatītājiem. Tāpēc es neesmu pārsteigts par šo situāciju.”

“UFC nevēlas, lai cilvēki to redz. Piemēram, kāds cīkstonis izcietis gadu ilgu diskvalifikāciju par steroīdu lietošanu. Tā vietā, lai pavēstītu patieso situāciju, UFC paziņo, ka viņš vienkārši gadu nav cīnījies.”

Helvani arī atgādināja par aprīlī Bruklinā notikušo incidentu, kad Makgregors ar savas komandas pārstāvjiem uzbruka autobusam, kurā tobrīd atradās vairāki UFC cīkstoņi, tostarp Nurmagomedovs. Tieši šis starpgadījums bija viens no cīņas “katalizatoriem”, taču UFC to savos reklāmas materiālos pat nepieminēja.

“Tāpat arī aprīlī notikušajā incidentā Bruklinā, kad pēc UFC rīkota pasākuma autobusam ar cīkstoņiem iekšā uzbruka Makgregors ar savu komandu. Cilvēki runāja, ka tas viss bija iepriekš plānots. Svētdien visi varēja redzēt, cik ļoti liela nozīme abu cīkstoņu duelī bija tieši šim incidentam. Taču reklāmās un “promotion” materiālos pirms cīņas uzbrukums autobusam vispār netika pieminēts. UFC slēpj patiesību, un tā ir liela problēma.

Noslēgumā Helvani atzīmēja, ka Nurmagomedovs, visticamāk, nesaņems nekādu ievērojamu sodu un saglabās savu UFC čempionjostu vieglajā svarā, piebilstot, ka ne jau Habibs ir vienīgais vaininieks svētdienas notikumos Lasvegasā.

“Nevadas sporta komisija noteikti kaut kādā mērā sodīs Habibu. Varbūt diskvalifikācija, naudas sods, taču jostu viņam neatņems. Deina Vaits pēc cīņas teica: visi, kuri atradās “oktagonā” un iesaistījās nekārtībās, nekad vairs nepiedalīsies UFC rīkotajos cīņu šovos. Bet kāpēc? Pēc incidenta Bruklinā neviens netika “nogriezts” no UFC sastāva. Vairāki šīs organizācijas pārstāvji autobusa virzienā raidīja krēslus un dažādus citus priekšmetus, visai nopietni savainojot citus cīkstoņus. Visi tagad meklē vainīgos – vai tas būtu Habibs un viņa treneri, Dilans Deniss vai Konors. Visi ir vainīgi. Ikvienam ir jāuzņemas sava daļa atbildības svētdienas notikumos Lasvegasā.”

“Noteikti nebūšu pārsteigts, ja sekos revanša cīņa, turklāt tā tiks reklamēta, izmantojot videomateriālus no nekārtībām Lasvegasā.”

 

1
Tavs viedoklis

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jauni komentāri Recent comment authors
  Subscribe  
jaunākie vecākie vērtētākais
Paziņot par
jauni komentāri
Viesis
jauni komentāri

Kas ir “Dilans Dariss”..? Es zinu Dilanu Denisu