Uguņošana no tālienes turpinās – Gražulim vēl viena teicama spēle Eirokausā

22/11/2023 07:54
Andrejs Gražulis

ULEB Eirokauss

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis otrdien guva 22 punktus ULEB Eirokausa astotās kārtas mačā, viņa pārstāvētajai Trento “Aquila” komandai piedzīvojot zaudējumu. Trento basketbolisti viesos ar rezultātu 96:98 (22:20, 23:24, 20:17, 20:24, 11:13) papildlaikā zaudēja Podgoricas “Buducnost”.

Gražulis laukumā pavadīja 27 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā grozā raidīja trīs no septiņiem divpunktu metieniem, piecus no septiņiem tālmetieniem un savu vienīgo soda metienu. Jāatgādina, ka Gražulis trāpīja piecus tālmetienus arī iepriekšējā Eirokausa spēlē. Viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, vienu reizi kļūdījās, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes un tika pie 19 efektivitātes koeficienta punktiem.

Viesiem 25 punkti un sešas atlēkušās bumbas bija Prentisam Habam, bet 11 punktus guva, astoņas atlēkušās bumbas izcīnīja un astoņas rezultatīvas piespēles atdeva Kamars Boldvins. Podgoricas vienībā 23 punkti un astoņas atlēkušās bumbas bija Joanam Makundu, bet 22 punktus guva Makinlijs Raits.

Tikmēr Mareks Mejeris guva sešus punktus spēlē, kurā Klužas-Napokas “U-Banca Transilvania” komanda mājās ar rezultātu 70:92 (20:32, 23:13, 11:15, 16:32) zaudēja iepriekšējās sezonas čempionei “Gran Canaria”.

Mejeris, spēlējot 23 minūtes un 16 sekundes, realizēja savu vienīgo divpunktu metienu, vienu no trīs tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu, bloķēja vienu metienu, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un iekrāja septiņus efektivitātes koeficienta punktus.

Rumānijas komandā ar 18 punktiem, piecām atlēkušajām bumbā un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Brīss Džounss. Uzvarētājiem 26 punktus guva Silvens Landesbergs.

“U-Banca Transilvania” ar sešām uzvarām astoņās spēlēs ieņem otro vietu B apakšgrupā, kur piektā ir Roberta Blumberga pārstāvētā Saloniku “Aris” un astotā – “Aquila”, abām izcīnot pa trīs uzvarām attiecīgi septiņās un astoņās cīņās. Visās septiņās spēlēs zaudējusi Oskara Hlebovicka pārstāvētā Vroclavas “Šlask”.

Šosezon ir mainīta izspēle Eirokausa izslēgšanas spēļu norisē. “Play-off” sasniegs katras apakšgrupas sešas labākās komandas, pirmās un otrās vietas ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā, bet pārējās vienības vispirms aizvadīs astotdaļfināla mačus. Astotdaļfināla un ceturtdaļfināla pāros tiks aizvadīta tikai viena spēle, bet pusfināla un fināla sērijas tiks aizvadītas līdz trim vienas komandas uzvarām.

FIBA Čempionu līga

Jānis Timma otrdien guva septiņus punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra ceturtajā mačā, viņa pārstāvētajai Stambulas “Dariššafaka” komandai piedzīvojot zaudējumu. Stambulas basketbolisti viesos ar rezultātu 63:72 (24:20, 9:17, 18:13, 12:22) atzina Tenerifes “Lenovo” pārākumu.

Timma laukumā bija 32 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā realizēja divus no pieciem divpunktu metieniem un vienu no sešiem tālmetieniem, bet netrāpīja grozā abus divus soda metienus. Latvieša kontā bija arī septiņas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas piezīmes, viena kļūda, viena pārtverta bumba, negatīvs +/- rādītājs (-6) un seši efektivitātes koeficienta punkti.

Viesiem rezultatīvākais ar 11 punktiem bija bijušais “VEF Rīga” basketbolists Kails Olmens, bet desmit punktus guva Deivids Makormaks. Uzvarētājiem 21 punkts un 11 rezultatīvas piespēles bija Marselinjo Uertasam, 13 punktus guva un 11 atlēkušās bumbas izcīnīja Dušans Rištičs, 11 punktus iemeta Sasu Salins, bet desmit punkti un astoņas bumbas zem groziem bija Timam Abromaitim.

Jau ziņots, ka pirms tam šajā grupā “VEF Rīga” otrdien revanšējās Francijas komandai “Cholet” par pirmajā spēlē strīdīgā veidā piedzīvoto zaudējumu, uzvarot ar 70:63 (18:9, 15:26, 15:11, 22:7).

C apakšgrupā pēc četrām spēlēm pirmo vietu ar trīs uzvarām ieņem Tenerifes komanda, pa diviem panākumiem ir Šolē un Stambulas basketbolistiem, bet vienu uzvaru guvis Rīgas klubs.

Pamatturnīrā, tāpat kā iepriekšējā sezonā, pirmajā posmā 32 komandas ir sadalītas astoņās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas nodrošina vietu otrajā posmā, bet vēl astoņas komandas tiks noskaidrotas “play-in” kārtā, kurā piedalīsies otro un trešo vietu grupās ieņēmušās vienības.