Ugunsdzēsējs, kurš izglāba pašnāvnieci, būs Melbārža bobsleja stūmējs

Ugunsdzēsējs Tomas Jaunzems, kurš šogad iespaidīgi izglāba kādu pašnāvnieci, būs Latvijas bobslejista Oskara Melbārža pilotētās ekipāžas stūmējs.

“Pirms gada šajā laikā filmēju stāstu par ugunsdzēsēju Tomasu Jaunzemu, Latvijas lepnumu,” savā “Facebook” kontā raksta žurnālists Arnis Krauze. “Viņš aiz kājām spēja saķert pašnāvnieci un arī citu iemeslu dēļ tika kolēģu novērtēts. Pirms gada Tomas man stāstīja, ka viņam ir liels sapnis un stiprs mērķis – pierādīt sevi fiziski un iekļūt Latvijas bobsleja komandā. Šodien Tomas atrakstīja, ka lielā konkurencē iekļuvis kandidātu komandā un jau pirmajās Eiropas sacensībās stiprais ugunsdzēsējs stums paša Melbārža pilotēto četrinieku. Lai mums lepnums arī par bobslejistu Jaunzemu!”

Pirms gada šajā laikā filmēju stāstu par ugunsdzēsēju Tomasu Jaunzemu, Latvijas lepnumu. Viņš aiz kājām spēja saķērt…

Gepostet von Arnis Krauze am Donnerstag, 14. November 2019

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests šogad saņēma izsaukumu uz kādu namu, kur pastāvēja aizdomas, ka cilvēks grasās izlēkt pa ceturtā stāva logu. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji apzinājās, ka, ja mēģinās iekļūt dzīvoklī, cilvēks visticamāk, ka izlēks pa logu. Pateicoties kaimiņu atsaucībai, ugunsdzēsēji glābēji varēja iekļūt stāvu zemāk esošajā dzīvoklī un sagatavoties pārķert šo cilvēku kritienā.

Kamēr viens ugunsdzēsējs glābējs pie loga gaidīja kritienu, otrs nodrošināja to, lai pārtveršanas rezultātā glābēji var stingri noturēt krītošo cilvēku. Tikmēr arī ugunsdzēsēji glābēji ar alpīnisma aprīkojumu centās piekļūt cilvēkam uz palodzes no ēkas jumta, bet glābēji pamanīja, ka cilvēka rokas ir noslīdējušas un viņš krīt. Stāvu zemāk esošajiem ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās noķert kritienā esošo cilvēku aiz kājām un caur logu nogādāt drošībā.

Novērtējot ugunsdzēsēju glābēju drosmīgo un ātro rīcību, kā arī izrādīto iniciatīvu, glābjot cilvēka dzīvību, viņi tika apbalvoti ar VUGD un Iekšlietu ministrijas apbalvojumiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par