Ukrainas izlase sagrauj serbus, Polija ar mocībām pārspēj Ziemeļmaķedoniju

08/06/2019 00:16

Ukrainas futbola izlase piektdien svinēja negaidīti graujošu uzvaru 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē.

Ukraiņi B apakšgrupa duelī Ļvovā ar 5:0 (2:0) sakāva spēkos līdzvērtīgo Serbijas valstsvienību, kuras rindās bija nesenais Madrides “Real” pirkums Luka Jovičs.

Laukuma saimniekus 26.minūtē ar sitienu no aptuveni 12 metriem vadībā izvirzīja Viktors Cigaņkovs, kurš pāris minūtes vēlāk panāca jau 2:0, bumbu tīklā triekdams ar izcilu tālšāvienu.

Lai gan otrajā puslaikā Ukrainas pārsvars nebija tik liels, mājinieku guva vēl trīs vārtus. Vispirms 46.minūtē no soda laukuma robežas izcēlās Jevhens Konopļanka, bet 13 minūtes vēlāk Romans Jaremčuks noslēdza ātru uzbrukumu un panāca 4:0. Piekto reizi serbi kapitulēja 75.minūtē, kad vēl vienu ātru pretuzbrukumu ar sitienu no soda laukuma dziļuma noslēdza Konopļanka.

Vēl šajā mačā Lietuva mazākumā izglābās un savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Luksemburgu.

Viesus 20.minūtē vadībā izvirzīja Gersons Rodrigess, bet 16 minūtes pirms pamatlaika beigām Arvīds Novikovs pēc savulaik Latvijā spēlējošā Karoļa Laukžema piespēles panāca 1:1. Lietuvieši visu otro puslaiku spēlēja mazākumā, turklāt pie vēl vienas sarkanās kartītes tika arī pamatlaika beigās.

Piektā šīs grupas dalībniece Portugāle šajā nedēļas nogalē mājās cīnās UEFA Nāciju līgas finālturnīrā, kur svētdien aizvadīs titula maču.

Apakšgrupā ar septiņiem punktiem trīs spēlēs vadībā ir Ukraina, kam ar četriem punktiem seko Luksemburga, trešā ar diviem punktiem divos mačos ir Portugāle, bet pa punktam ir Lietuvai un Serbijai.

Tikmēr no grandiem, Spānija F apakšgrupā viesos ar 4:1 (3:1) uzveica Fēru salas. Spānijai vārtus guva Serhio Ramoss, Hesuss Navass un Hosē Gaja, bet vienu reizi paši mājinieki ieraidīja bumbu savos vārtos.

Tāpat pārliecinošu uzvaru šajā apakšgrupā svinēja Zviedrija, kas mājās ar 3:0 (1:0) pārspēja Maltu. Zviedriem vārtus guva Robins Kvaisons, Viktors Klāsons un Aleksanders Īzaks.

Vēl šajā apakšgrupā Norvēģija savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 (0:0) ar Rumāniju. Norvēģi pēc Tarika Eljunusi un Martina Odegārda sitieniem bija vadībā ar 2:0, tomēr pamatlaika noslēgumā Klaudiu Sekeru guva divus vārtus, kompensācijas laikā izraujot neizšķirtu.

Apakšgrupā ar deviņiem punktiem trīs mačos vadībā ir Spānija, tālāk ar septiņiem punktiem seko Zviedrija, četrus punktus iekrājusi Rumānija, trīs punkti ir Maltai, divi – Norvēģijai, bet bez punktiem cīnās Fēru salas.

Savukārt A apakšgrupā Čehija mājās ar 2:1 (1:1) uzveica Bulgāriju, divus vārtus gūstot Patrikam Šikam.

Otrā šīs apakšgrupas duelī Melnkalne savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Kosovu. Visticamāk, politisku iemeslu dēļ spēlē nepiedalījās Melnkalnes galvenais treneris Ļubiša Tumbakovičs un vēl divi futbolisti, kuri tāpat kā stūrmanis ir serbu tautības.

Piektā grupas dalībniece Anglija piedalās Nāciju līgas finālturnīrā, kur svētdien cīnīsies par trešo vietu.

Apakšgrupā pirmo vietu ar sešiem punktiem divos mačos ieņem Anglija, otrā ar trim punktiem ir Čehija, bet tālāk ar diviem punktiem seko Bulgārija, Kosova un Melnkalne.

Tikmēr D apakšgrupā Dānija savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Īriju, bet Gruzija mājās ar 3:0 (1:0) uzveica Gibraltāru. Piektā grupas dalībniece Šveice svētdien pret Angliju cīnīsies par trešo vietu Nāciju līgā.

Apakšgrupā līdere ar septiņiem punktiem trīs dueļos ir Īrija, četri punkti ir Šveicei, trīs punktus guvusi Gruzija, divus – Dānija, bet Gibraltārs ir Bešā.

Jau ziņots, ka Latvijas futbola izlase piektdien 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē savā laukumā ar rezultātu 0:3 (0:1) zaudēja Izraēlai.

Izraēlas izlases labā visus trīs vārtus guva valstsvienības uzbrukuma līderis Erans Zahavi, kurš šajā ciklā trīs cīņās izcēlies ar septiņiem precīziem raidījumiem.

Vēl G apakšgrupā Latvijas nākamā pretiniece Slovēnija viesos ar 0:1 (0:0) piekāpās Austrijai, kurai uzvaras vārtus 74.minūtē guva Gido Bērgštalers. Slovēņi pēc šī mača dosies uz Rīgu, kur pirmdien mēros spēkus ar Latviju.

Tikmēr Polija viesos ar 1:0 (0:0) guva virsroku pār Ziemeļmaķedoniju. Vienīgie vārti tika gūti 47.minūtē, kad precīzi sita Kšištofs Pjonteks.

G apakšgrupā pēc trim spēlēm ar deviņiem punktiem vadībā ir Polija, tālāk ar septiņiem punktiem ir Izraēla, četrus punktus guvusi Ziemeļmaķedonija, trīs punkti ir Austrijai, divi – Slovēnijai, bet Latvija ir bešā.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras apakšgrupas divas labākās izlases.

Nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 12 pilsētās 12 dažādās kontinenta valstīs.