Ukrainas izlases vadošais aizsargs pēc pārejas uz Krievijas grandu noslēdz karjeru valstsvienībā

Jaroslavs Rakickis, sportazinas.com
Jaroslavs Rakickis | Foto: Zenit St.Peterburg

Krievijas futbola premjerlīgas kluba Sanktpēterburgas “Zenit” centra aizsargs nolēmis noslēgt karjeru Ukrainas izlasē, jo visu 2019.gadu netika izsaukts uz Andreja Ševčenko vadīto valstsvienību.

Rakickis iepriekš bija viens no Ukrainas izlases vadošajiem spēlētājiem, tomēr pēc pārejas uz Krievijas grandu, centra aizsargs vairs uz izlasi aicināts netika. Tāpat futbolista virzienā tika virzīta liela kritikas deva no valstsvienības līdzjutējiem un ukraiņu žurnālistiem.

“Apsveicu Ukrainas izlasi ar iekļūšanu EURO-2020. Novēlu veiksmi puišiem, viņi ir malači, jo spēlēja tiešām labu futbolu,” sociālajā vietnē “Instagram” ierakstījis 30 gadus vecais aizsargs, kurš no Doņeckas “Shakter” uz “Zenit” pārcēlās 2019.gada janvārī.

Īpaši sāpīgi Ukrainā tika uztverts fakts, ka Rakickis pārgājis tieši uz “Zenit”, jo komandu atbalsta Krievijas valstij piederošā gāzes kompānija “Gazprom”, kas Ukrainai atslēdza gāzes piegādes pēc Donbasas militārā konflikta.

“Pirms desmit gadiem debitēju Ukrainas pieaugušo izlasē, bet šodien es saku “uz redzēšanos”. Es aizeju no Ukrainas izlases. Gaidīju izsaukumu uz izlasi visu 2019.gadu, bet lielais futbols kļuvis par lielo politiku. Ar bailēm ir apsēsti cilvēki, kuri pieņem lēmumus par uzaicināšanu uz nacionālo komandu. Netiek ņemtas vērā futbola prasmes, bet gan politiski apsvērumi,” rakstīja Rakickis.

“Man bija gods pārstāvēt savas valsts izlasi. Gods uzvarēt un pierādīt ukraiņu spēku. Gods pārstāvēt savas valsts karogu starptautiskās spēlēs. Paldies visiem, kuri atbalstīja, un arī tiem, kuri neatbalstīja, jūs palīdzējāt kļūt vēl stiprākam,” noslēdza futbolists.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par