Ukrainas skeletonists: Viens krievu bobslejists man privāti atrakstīja novēlējumu, lai manai mājai uzmet bumbu

13/02/2023 20:49
Nokopēts
Vladislavs Heraškevičs

Ukrainas skeletonists Vladislavs Heraškevičs sarunā ar “Latvijas Radio” komentējis Krievijas un Baltkrievijas sportistu iespējamo pieļaušanu Parīzes olimpiskajām spēlēm, skarbi kritizējot Starptautiskās olimpiskās komitejas vadītāju Tomasu Bahu.

“SOK lēmumi un paziņojumi ir apkaunojoši. Tie neko nepasaka. Ko nozīmē paustās prasības? Krieviem un baltkrieviem prasa nebūt aktīviem kara atbalstītājiem. Bet mēs nesaprotam ko nozīmē “aktīvs atbalsts”. Tas nozīmē – iet uz fronti ar ieroci rokās vai ierakstīt kādu kara atbalsta vēsti sociālajos medijos? Es nesaprotu, ko SOK ar šo paziņojumu grib darīt tālāk. Kurš būs tas, kurš pārbaudīs šos sportistus? Tas būs SOK? Vai Bahs vienkārši pateiks: “Ai, šis puisis neizskatās pēc kara aktīva atbalstītāja”. Neredzam nekādu skaidrojumu, kā šis varētu strādāt,” uzsver skeletonists.

“Jāatceras, ka gandrīz 85% Krievijas sportistu ir Krievijas armijas, policijas vai citu valdības struktūru sastāvā. Tāpat, ja šiem sportistiem ir saistība ar Krievijas sporta lietu ministriju vai Krievijas Olimpisko komiteju (KOK), arī tad viņi ir vainīgi, jo KOK vadītājs Pozdņakovs ir Krievijas armijas pulkvedis, kurš nesen paziņoja, ka krievu sportistiem ir liels gods piedalīties “speciālajā operācijā”. Sporta lietu ministrija saņem naudu no valdības,  tātad – no teroristiskas valsts,” saka ukrainis.

“Karš norisinās jau gandrīz gadu, un ir tikai daži krievu sportisti, kuri to ir nosodījuši. Ja SOK grib šos sportistus atpakaļ, tad viņi kārtīgi jāpārbauda kādai citai organizācijai, piemēram, kā dopinga jautājumā, ar ko darbojas Pasaules antidopinga aģentūra.  Tāpat šiem sportistiem nevajadzētu startēt zem neitrālā karoga, bet gan pārstāvot tādas organizācijas krāsas, kas atbalsta Ukrainu vai publiski iestājas pret karu. Savukārt šiem sportistiem būtu jānāk klajā ar publiskiem pretkara vēstījumiem, lai viņu piedalīšanos starptautiskajā arēnā nevarētu izmantot krievu propaganda, jo viņi publiski būs pauduši atbalstu Ukrainai,” pārliecināts Heraškevičs.

“Daudzi sportisti izsakās sociālajos medijos, to esam redzējuši arī savā praksē. Viņu bijušie skeletonisti, bobslejisti mūsu sociālo tīklu kontos raksta dažādas propagandas lietas. Viens bobslejists man privāti atrakstīja novēlējumu, lai manai mājai uzmet bumbu. Tad viens krievu junioru skeletonists mūsu junioram atrakstīja, ka viņi atgriež savas teritorijas un iznīcinās nacistu kustību Ukrainā. Var jau teikt, ka parastie krievi nav bijuši citās valstīs, viņi tikai skatās televizoru, kurā tiem melo. Bet Krievijas sportisti nav parastie krievi. Viņi taču ir ceļojuši pa visu pasauli. Viņi bijuši Latvijā, Siguldā, Vācijā, ASV, Kanādā. Viņi bijuši arī te, kur esam šobrīd – Insbrukā. Viņi taču redz, kā cilvēki dzīvo. Viņi taču redz, ka te nav nekādu nacistu vai citu mēslu. Protams, nacisti ir visā pasaulē, taču viņu īpatsvars ir niecīgs un ikdienā neredzams. Krievu un baltkrievu sportisti saprot, ka tās visas ir muļķības, bet viņi šā vai tā atbalsta karu. Tādēļ manās acīs viņi ir vainīgi. Sportistiem būtu jāuzstājas pret karu un jādarbojas, lai panāktu mieru,” viedokli pauž sportists.

“Bahs ir liekulis. Viņš saka vienu, bet dara citu. Protams, man būtu viņam jautājumi. Par krievu sportistiem, kuri ir daļa no krievu armijas. Par šo tēmu neesmu redzējis nekādu atbildi. Vēl būtu interesanti uzzināt, kāpēc Krievijas amatpersonām kā Pozdņakovam [KOK prezidents – red.], ir iespēja kāpt uz skatuves, lai uzrunātu Nacionālo olimpisko komiteju asociāciju un runātu par ētiku. Tas izklausās neticami – Krievijas armijas pulkvedis visu nacionālo olimpisko komiteju priekšā runā par ētiku. Kas te vispār notiek?” neizpratnē ir Ukrainas pārstāvis.

Komentāri - 1

  • Silva
    20/02/2023 16:46

    Tas ir vistīrākais noziegums, ļaut Krievijas sportistiem pašreizējā situācijā ļaut startēt jebkādās starptautiskās sacensībās. Lai tie, kas ir pret Krievijas karu Ukrainā, apvienojas, un rīko beztermińa protesta mītińu sarkanajā laukumā!

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.37
5.25
7.5
2.95
3.9
2.15
3.5
3.4
2.1
5.5
4.5
1.53
5.5
4.5
1.55
1.62
4.4
4.4
6.75
4.75
1.44
1.93
3.5
3.7
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām