Ukraiņi demonstrē labu sniegumu un paņem punktu pret spēcīgo Franciju

05/09/2021 08:53
Mikola Šaparenko

Antonī Marsiāla gūtie vārti otrā puslaika sākumā palīdzēja Francijas izlasei iegūt punktu 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē pret Ukrainu. Francijas izlase D grupas piektajā mačā viesos spēkojās neizšķirti 1:1 (0:1) ar Ukrainu. Mikola Šaparenko mājiniekus Kijevas Olimpiskajā stadionā vadībā izvirzīja minūti pirms pirmā puslaika beigām.

Divu komandu sīvā cīņa noslēdzās neizšķirti, jo izlīdzinājumu 50.minūtē panāca Marsiāls. Mančestras “United” futbolistam Marsiālam tie bija tikai otrie vārti 29 spēlēs Francijas izlasē. Pirms četrām dienām Francija divus punktus neizšķirtā spēlē zaudēja arī pret Bosniju un Hercegovinu.  Ikra muskuļa savainojuma dēļ šajā spēlē nepiedalījās viens no Francijas izlases līderiem Kiljans Mbapē.

Otrā šīs grupas spēlē Somija Helsinkos ar 1:0 (0:0) uzvarēja Kazahstānu. Uzvaras vārtus 60.minūtē guva Joels Pohjanpalo. Līdere ar deviņiem punktiem ir Francija, Somija un Ukraina seko ar pieciem punktiem, bet Kazahstāna, kā arī Bosnija un Hercegovina iekrājušas pa diviem punktiem.

Citviet Dānija F grupas spēlē viesos ar 1:0 (0:0) uzvarēja Fēru salas. Jonass Vinds uzvaru Dānijas izlasei izrāva piecas minūtes pirms pamatlaika beigām. Izraēla šajā grupā mājās ar 5:2 (3:1) pārspēja Austriju, bet Skotija savā laukumā ar 1:0 (1:0) pieveica Moldovu. Erans Zahavi Izraēlas izlases uzvaru sekmēja ar diviem vārtiem. Dānijas izlase ar 15 punktiem ir F grupas līdere, Izraēlas rēķinā ir desmit punkti, par diviem mazāk Skotijai, Austrija nopelnījusi septiņus punktus, bet pa vienam ir Fēru salām un Moldovai.

G apakšgrupā Nīderlande mājās ar 4:0 (1:0) pārspēja Melnkalni. Memfiss Depajs izcēlās ar diviem vārtiem, Džeordīno Vijnaldums un Kodijs Gakpo iesita vēl pa vieniem.  Tāpat panākumu svinēja Turcija, kas viesos ar 3:0 (0:0) uzvarēja Gibraltāru.  Precīzi sitieni Kenanam Karamanam, Halilam Dervišolu un Hakanam Čalhanolu.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase “Daugavas” stadionā ar 0:2 (0:1) piekāpās Norvēģijai. Pēc piecām spēlēm 11 punkti ir Turcija rēķinā, pa desmit iekrājušas Nīderlande un Norvēģija, Melnkalne seko ar septiņiem punktiem, četri ir Latvijai, bet Gibraltārs pagaidām ir bešā.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās – piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet “play-off” kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka.

Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs “play-off” zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces. 2022.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim. 2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.