Uldriķa divi vārti nodrošina RFS uzvaru par čempioni Jūrmalas “Spartaks”

12/03/2017 21:08
rfs-spartaks-sportazinas

Pateicoties diviem Roberta Uldriķa vārtiem noslēdzošajās 12 minūtēs, svētdien RFS komanda “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas jaunās sezonas pirmās kārtas noslēdzošajā spēlē ar rezultātu 2:1 (0:1) pieveica pagājušās sezonas čempionvienību Jūrmalas “Spartaku”.

Spēles rezultātu pirmajā puslaikā atklāja “Spartaka” komandas uzbrukuma zvaigzne Dmitrijs Platonovs, kurš turklāt vēlāk mačā trīs reizes raidīja bumbu pret pārliktni, bet pēdējās 12 minūtēs lieliski nospēlēja uz maiņu nākušais Uldriķis un izrāva uzvaru RFS komandai, kas cīņu noslēdza vairākumā.

Kaut pirmajā puslaikā vairāk uzbruka RFS, vienīgos vārtus 15.minūtē iesita baltkrievs Platonovs, turklāt vēlāk viņš arī raidīja bumbu pret pārliktni.

Otrā puslaika sākumā pēc Igora Kozlova sitiena bumba rikošetā ielidoja “Spartaka” vārtos, tomēr tika fiksēta aizmugure, bet jau sestajā minūtē Platonovs pēc centrējuma ar galvu vēlreiz sita pa pārliktni. Turklāt puslaika vidū baltkrieva sitiens pārliktni skāra arī trešo reizi.

Tomēr 78.minūtē vairāk uzbrūkošā RFS komanda beidzot panāca izlīdzinājumu, kad precīzs pēc stūra sitiena bija Uldriķis, kurš laukumā izgāja tikai piecas minūtes iepriekš, bet 81.minūtē pēc pēdējās cerības soda laukumu atstāja Pāvels Mihadjuks un “Spartaks” palika mazākumā.

Uzvaru Uldriķis RFS futbolistiem izrāva pašās pamatlaika beigās, kad izcēlās ar skaistu tālsitienu no aptuveni 20 metriem.

Jaunā virslīgas sezona tika atklāja piektdien, kad vicečempione “Jelgava” Olainē ar 1:0 pārspēja turnīra debitanti “Babīti”/”Dinamo”, savukārt sestdien “Ventspils” mājās ar 2:0 uzvarēja “Metta”/”Latvijas Universitāte” komandu, bet ambiciozā “Riga” viesos ar 1:0 uzveica “Liepāju”, šajā mačā vienīgos vārtus gūstot Latvijas izlases kapteinim Kasparam Gorkšam.

Laukuma saimniece RFS, kas virslīgā sākusi savu otro sezonu, starpsezonā krietni pastiprināja sastāvu. Komandā nākuši klāt 12 jauni spēlētāji un vienības sporta direktors Aleksandrs Usovs pirms čempionāta sākuma izteicās, ka sastāvā apvienoti “izlases līmeņa futbolisti, spēcīgi leģionāri un talantīga jaunatne”.

RFS komanda, kas pērn čempionātā palika sestajā vietā, šosezon cer izcīnīt vietu labāko trijniekā. Kā zināms, pirms sezonas notikušajā Ziemas kausā RFS guva piecas uzvaras piecās spēlēs, triumfējot sacensībās.

Pirms jaunās sezonas RFS komanda piesaistīja Latvijas valstsvienības spēlētāju Aleksandru Fertovu, pussargu Daniilu Ulimbaševu, kurš pērn pārstāvēja valsts čempioni Jūrmalas “Spartaku”, talantīgos pussargu Robertu Uldriķi un uzbrucēju Jāni Grīnbergu, kuri pārnākuši no citām galvaspilsētas vienībām “Metta”/”Latvijas Universitāte” un “Skonto”, kā arī Latvijas izlases pussargu Robertu Savaļnieku un uzbrucēju Sergeju Vorobjovu, kuri pērn spēlēja “Riga” komandā. Tiesa, Vorobjovs pašlaik ārstē traumu un nevarēs komandai vairākus mēnešus palīdzēt.

Komandas sastāvu papildinājuši Dienvidāfrikas Republikas čempionātā pieredzi guvušais aizsargs Renārs Rode un vēl viens šīs pozīcijas spēlētājs Laša Segelašvili, kurš janvārī debitēja Gruzijas valstsvienībā. Tāpat pilnvērtīgi līgumi noslēgti ar pussargu un komandas kapteini Igoru Kozlovu, kā arī aizsargu Endiju Šlampi, kurus iepriekš RFS īrēja attiecīgi no “Skonto” un “Liepāja” komandām.

Tāpat komandai pievienojušies Baltkrievijas izlasē spēlējušais uzbrucējs Leonīds Koveļs, horvātu aizsargs Luka Peričs, krievu vārtsargs Daniils Sizko, kā arī pašmāju pussargs Aleksandrs Solovjovs, kurš pērn spēlēja Igaunijas čempionātā.

Tikmēr pērn pārsteidzoši par valsts čempioni kļuvušās “Spartaka” starpsezonu lielākās pārmaiņas ir saistītas ar galveno treneri, jo “zelta komandas” vadītāju Oļegu Kubarevu, kurš jau pērn paziņoja, ka atgriezīsies strādāt dzimtenē Baltkrievijā, nomainījis poļu speciālists Mareks Zubs, kurš amatā tika apstiprināts vien februāra vidū.

Patlaban 52 gadus vecais Zubs pirms tam strādāja Ķīnas pēc spēka trešās līgas komandā Šenjanas “Urban”, bet savus lielākos panākumus viņš guva laika posmā no 2012. līdz 2014.gadam, kad strādāja par titulētās Lietuvas komandas Viļņas “Žalgiris” galveno treneri. Zuba vadībā “Žalgiris” divreiz kļuva par Lietuvas čempioni un trīs reizes triumfēja valsts kausa izcīņā.

Tikmēr sastāva komplektēšanā “Spartaks” ar skaļiem darījumiem neaizrāvās, lielākoties saglabājot iepriekšējās sezonas spēlētājus. Tiesa, komandu pameta pērnās sezonas pirmais vārtsargs Vladislavs Kurakins, kuram bija liels nopelns iepriekšējās sezonas triumfā.

Šī sezona Latvijas virslīgā solās būt spraiga, jo cīnīties par vietu trijniekā gatavas uzreiz sešas komandas – pagājušās sezonas čempione “Spartaks”, “Jelgava”, “Ventspils”, “Liepāja”, kā arī ambiciozās valsts galvaspilsētas komandas “Riga” un RFS.

Kā pirmssezonas preses konferencē teica “Latvijas Futbola Virslīga” (LFV) izpilddirektors Olivers Šlēgls, vissvarīgākais futbolā ir godīga spēle un savstarpēja cieņa.

Aizvadītajā sezonā virslīgā negaidīti triumfēja “Spartaks”, kam sekoja “Jelgava” un “Ventspils”.