Uldriķi nomaina graujošā “Cambuur” zaudējumā; Ontužāna klubs izrauj uzvaru Vācijā

05/12/2021 16:15
Roberts Uldriķis

Nīderlande

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis sestdien Nīderlandes čempionāta spēli sāka pamatsastāvā, taču Leivārdenas “Cambuur” komandas sagrāvē savā laukumā tika nomainīts mača gaitā. “Cambuur” 15.kārtas mačā mājās ar 1:6 (1:3) atzina Arnemas “Vitesse” pārākumu.

Uldriķis maču sāka starta vienpadsmitniekā un tika nomainīts 72.minūtē, kad rezultāts jau bija 1:5. Viesi desmit minūšu laikā pirmā puslaika otrajā pusē panāca 3:0 vadību, līdz mājinieku labā vienīgos vārtus 41.minūtē guva Marko Tols. Uzvarētāju rindās pa diviem vārtiem iesita Luī Openda un Sondre Tronstads, pa vieniem – Tomass Buitinks un Nikolajs Frederiksens.

“Cambuur” Nīderlandes virslīgā ar 24 punktiem 15 spēlēs atkāpies uz sesto vietu 18 komandu konkurencē. Latviešu uzbrucējs Nīderlandes “Eredivisie” čempionātā debitēja oktobra sākumā, kad arī nāca uz maiņu un guva vārtus. 23 gadus vecais Latvijas izlases spēlētājs ir parakstījis līgumu uz nākamajām divām sezonām ar iespēju to pagarināt vēl uz vienu sezonu.

Vācija

Latvijas futbola valstsvienības un U-21 izlases pussargs Daniels Ontužāns svētdien Vācijas trešās līgas maču sāka sākumsastāvā, viņa pārstāvētajai “Freiburg II” komandai svinot dramatisku uzvaru. Freiburgas futbolisti mājās ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja “Duisburg” vienību.

Ontužāns trešo reizi šī kluba rindās bija komandas sākumsastāvā un nomainīts tika pamatlaika pēdējā minūtē. Kompensācijas laika trešajā minūtē mājinieki pēc pretuzbrukuma nopelnīja 11 metru soda sitienu, kuru realizēja Enco Leopolds.

“Freiburg II” ar 26 izcīnītiem punktiem 18 spēlēs ieņem devīto vietu 20 komandu konkurencē. Trešā līga Vācijā ir pēc ranga trešās sacensības aiz bundeslīgas un otrās bundeslīgas. Šajā līgā Dortmundes “Borussia II” komandas sastāvā spēlē savulaik Latvijas U-19 izlasi pārstāvējušais pussargs Čebrails Makreckis, kurš gan vismaz pagaidām nesaista savu nākotni ar turpmāku spēlēšanu valstsvienībā.

Polija

Latvijas futbola izlases uzbrucēja Vladislava Gutkovska pārstāvētā Čenstohovas “Rakow” sestdien Gdaņskā Polijas ekstraklases 17.kārtas mačā zaudēja Kristera Tobera pārstāvētajai Gdaņskas “Lechia”. “Lechia” mājās pieveica “Rakow” ar 3:1 (0:1).

Gutkovskis spēli uzsāka uz rezervistu soliņa un laukumā devās 58.minūtē, kad rezultāts bija 1:1, bet Tobers devās laukumā 83.minūtē, kad mājinieki bija vadībā ar 2:1. 16.minūtē viesus vadībā izvirzīja Bens Ledermans. 53. un 75.minūtē mājiniekiem vārtus guva Ilkajs Durmušs. 82.minūtē mājiniekiem otro dzelteno kartīti spēlē nopelnīja un tika noraidīts no laukuma Mihals Nalepa, taču “Lechia” guva arī trešos vārtus, 86.minūtē izceļoties Flāviu Paišau.

Citā sestdienas mačā vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Belastokas “Jagiellonia” mājās ar 1:2 (0:2) piekāpās “Leczna”. Šteinbors nebija iekļauts pieteikumā. 1. un 29.minūtē viesiem vārtus guva Damians Gaska, bet mājiniekiem vienīgos vārtus 84.minūtē iesita Izraels Puerto. 48.minūtē bumba vēlreiz pabija viesu vārtos, taču video atkārtojums liecināja, ka aizmugurē bijis Fjodors Černihs.

Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” ar 33 punktiem 17 spēlēs turnīra tabulā ieņem trešo vietu, bet Vladislava Gutkovska pārstāvētā Čenstohovas “Rakow” ar 29 punktiem 16 mačos ir ceturtā. Tikmēr  vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Belastokas “Jagiellonia” ar 21 punktu 17 dueļos ieņem 11.pozīciju 18 komandu konkurencē. Pagājušajā sezonā ekstraklasē uzvarēja Varšavas “Legia”.