Uldriķim un “Cambuur” sagrāve Amsterdamā Nīderlandes futbola čempionāta mačā

03/09/2022 23:09
Roberts Uldriķis

Nīderlande

Latvijas futbola izlases uzbrucēja Roberta Uldriķa pārstāvētā Leuvardenas “Cambuur” sestdien Nīderlandes čempionātā izbraukumā cieta sagrāvi pret Amsterdamas “Ajax”. “Cambuur” viesos piekāpās “Ajax” ar 0:4 (0:2).

Uldriķis, šoreiz bez kapteiņa uzšuves, laukumā devās pamatsastāvā un tika nomainīts 66.minūtē, bīstamus vāru gūšanas momentus neradot. 35 un 40.minūtē divus vārtus guva Stevens Bergveins, bet otrajā puslaikā pa vārtiem guva Kenets Teilors 53.minūtē un Mohameds Kudass 64.minūtē.

“Cambuur” pēc piecām spēlēm ar četriem punktiem atrodas 12.vietā. Pagājušajā sezonā Uldriķa pārstāvētā komanda Nīderlandes virslīgā ar 39 punktiem 37 spēlēs ieņēma devīto vietu 18 komandu konkurencē.

Polija

Latvijas futbola izlases uzbrucēja Vladislava Gutkovska pārstāvētā Čenstohovas “Rakow” sestdien Krakovā cieta smagu zaudējumu Polijas čempionāta spēlē, bet pussarga Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” savā laukumā spēlēja neizšķirti. Gutkovska pārstāvētā Polijas vicečempione Čenstohovas “Rakow” viesos ar 0:3 (0:2) piekāpās “Cracovia”. Gutkovskis laukumā devās 56.minūtē.

Divus vārtus mājinieku labā 32. un 49.minūtē guva Mihals Rakočis, bet 28.minūtē rezultātu atklāja Jevgens Konopļanka. Citā sestdienas spēlē Gdaņskā Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” savā laukumā spēlēja 0:0 ar Poznaņas “Warta”. Tobers bija pieteikumā, taču laukumā nedevās.

“Rakow” ar izcīnītiem 13 punktiem septiņos mačos turnīra tabulā ieņem sesto vietu, kamēr pussarga Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” ar četriem punktiem septiņās cīnās ieņem 18.vietu 18 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Poznaņas “Warta”, bet “Rakow” ierindojās otrajā vietā.

Čehija

Latvijas uzbrucējs Dāvis Ikaunieks sestdien Teplicē Čehijas futbola čempionāta spēlē iesaistījās otrajā puslaikā, viņa pārstāvētajai “Jablonec” pēc diviem noraidījumiem ciešot neveiksmi izbraukumā. “Jablonec” viesos ar 2:3 (2:1) piekāpās “Teplice” vienībai.

Ikaunieks laukumā devās 70.minūtē. Mājiniekus astotajā minūtē vadībā izvirzīja Jakubs Urbanecs, bet Jablonecas pie Nisas futbolisti ar Jana Hramostas precīzu raidījumu 18.minūtē un Jakuba Martineca “golu” 40.minūtē izvirzījās vadībā ar 2:1.

Triju minūšu laikā Teplices futbolisti izvirzījās vadībā, 63.minūtē vārtus gūstot Filipam Zakam un 66.minūtē – Abdalam Njangam. Turklāt viesi 76.minūtē pēc Tomāša Malinska noraidījuma palika mazākumā, bet mača kompensācijas laika otrajā minūtē otro dzelteno kartīti mačā un noraidījumu izpelnījās arī Vladimirs Jovovičs.

Turnīra tabulā “Jablonec” ar četriem punktiem septiņās spēlēs ieņem 15.vietu 16 komandu vidū 28 gadus vecais Ikaunieks Čehijas kluba rindās atgriezās gada sākumā.