Uldriķis atgriežas sākumsastāvā zaudējumā, J.Ikauniekam un Dubram neizšķirti

05/07/2020 20:42

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis svētdien pirmo reizi kopš pērnā gada oktobra spēlēja “Sion” sākumsastāvā, taču neglāba komandu no zaudējuma Šveices superlīgas spēlē.

Sjonas futbolisti 28.kārtas spēlē viesos ar 1:2 (1:2) piekāpās turnīra līderei “St. Gallen”, kuras turnīra pieteikumā ir pussargs Daniels Ontužāns.

Uldriķim atgriešanās “Sion” sākumsastāvā nebija veiksmīga, jo 12.minūtē pēc stūra sitiena viņš nespēja izraidīt bumbu no soda laukuma, tai nonākot Ermedina Demiroviča rīcībā. Bosnietis savu iespēju izmantoja un panāca 1:0 Sanktgallenes vienības labā.

Septiņas minūtes vēlāk Demirovičs trāpīja pa vārtu konstrukciju, pats uztvēra atlēkušo bumbu un trieca to tīklā – 20. Vēl pēc trim minūtēm viesi atbildēja ar ātru uzbrukumu, Baltazaram samazinot “St. Gallen” pārsvaru.

58.minūtē latviešu uzbrucējs ieraidīja bumbu vārtos, taču acīmredzamas aizmugures dēļ viņa sitiens netika ieskaitīts. Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Uldriķis tika nomainīts un pameta laukumu.

Sestdien rezervē palika vārtsargs Andris Vaņins, kura pārstāvētā “Zurich” mājās ar 2:0 (1:0) pārspēja “Servette” komandu. Tāpat savainojuma dēļ laukumā vēl nav atgriezies aizsargs Mārcis Ošs, kura pārstāvētā Neišateles “Xamax” izbraukumā ar 0:2 (0:1) atzina “Basel” pārākumu.

Turnīra tabulas galvgalī ar 57 punktu 28 spēlēs “St. Gallen” komanda, kurai ar 55 punktiem seko Bernes “Young Boys”. “Zurich” ar 41 punktu ieņem sesto vietu, “Sion” ar 24 punktiem ir devītajā pozīcijā, bet “Xamax” nopelnījusi 22 punktus un ir pēdējā desmit vienību konkurencē.

Norvēģija

Latvijas futbola izlases pussarga Jāņa Ikaunieka pārstāvētā Drammenes “Stromsgodset” komanda svētdien cīnījās neizšķirti Norvēģijas čempionāta spēlē.

Drammenes futbolisti sestās kārtas spēlē mājās cīnījās 2:2 (0:2) ar “Kristiansund”.

Pirmā puslaika vidū mājiniekus divreiz sarūgtināja savulaik Drammenē spēlējušais Amahls Viljams Pelegrīno, bet 55.minūtē Juhans Huve panāca 1:2. Ikaunieks spēlē iesaistījās 14 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad nāca uz maiņu.

Trīs minūtes vēlāk, soda laukumā spēlējot arī Ikauniekam, Mozess Mava panāca 2:2. Turpmākajā cīņas gaitā rezultāts nemainījās, lai gan abām komandām bija iespējas izraut uzvaru.

“Stromsgodset” ar deviņiem punktiem sešās spēlēs turnīra tabulā ieņem piekto vietu.

Norvēģijas augstākās līgas sezonai bija jāsākas aprīlī, tomēr koronavīrusa izplatības dēļ turnīra starts tika atlikts. Maija sākumā Norvēģijā varēja atsākties pilnvērtīgi treniņi, bet mēneša beigās tika dota zaļā gaisma pārbaudes spēlēm.

Ikaunieks guva vārtus visās trīs pārbaudes spēlēs pirms sezonas atliktā starta.

Ukraina

Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā vienība “Oleksandriya” svētdien cīnījās neizšķirti Ukrainas premjerlīgas vadošās grupas spēlē.

“Oleksandriya” Zaporižjā cīnījās neizšķirti 2:2 (1:1) ar Luhanskas “Zorja”.

Dubra laukumā pavadīja visas 90 minūtes, bet pretinieku rindās pussargs Andrejs Cigaņiks spēli noraudzījās no rezervistu soliņa.

Viesus 19.minūtē vadībā izvirzīja Valērijs Lučkevičs, bet puslaika pēdējā minūtē Dmitro Homčenovskis izlīdzināja rezultātu. 54.minūtē Vladlens Jurčenko ar 11 metru soda sitienu izvirzīja vadībā “Zorja” vienību, taču 76.minūtē otrā laukuma galā “pendeli” realizēja Maksims Tretjakovs.

Ukrainas premjerlīgā komandām šosezon atlikušas trīs spēļu kārtas. Starp sešām komandām, kas sezonu turpina vadošajā grupā, līdere ar 75 punktiem 29 spēlēs ir titulu nodrošinājusī Doņeckas “Šahtar”, tālāk ar 55 punktiem seko Čerņihivas “Desna” un Kijevas “Dinamo”, bet ceturto vietu ar 54 punktiem ieņem Luhanskas “Zorja”, kas par desmit punktiem apsteidz “Oleksandriya” vienību.

Ukrainas čempionātā katra no 12 komandām aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura pirmās sešas vienības turpina cīņu par titulu, bet sešas vājākās komandas spēkojas par vietas saglabāšanu spēcīgākajā čempionātā. Arī otrajā posmā komandas aizvada divu apļu turnīru.

Šīs sezonas Ukrainas kausa izcīņā Latvijas futbolistu pārstāvētās komandas vairs nepiedalās.