Uldriķis nāk laukumā uz maiņu “Cambuur” zaudējumā principiālajā derbijā

13/11/2022 20:00
Roberts Uldriķis

Nīderlande

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis svētdien Nīderlandes čempionāta 14.kārtas mačā nāca laukumā uz maiņu, bet neglāba Leuvardenas “Cambuur” komandu no zaudējuma. “Cambuur” Frīzlandes derbijā viesos ar rezultātu 1:2 (1:1) atzina “Heerenveen” pārākumu.

Desmitajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Džeimijs Jākobss, kurš izskrēja vienatnē pret pretinieku vārtsargu un apspēlēja viņu, raidot bumbu mērķī. Puslaika otrajā pusē, 36.minūtē, pēc stūra sitiena ar uzbrukuma otro vilni 1:1 panāca Amins Sarrs. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Anass Tahiri ar sitienu no soda laukuma ieguva Hērenvēnas komandai vadību.

86.minūtē laukumā devās arī Uldriķis, uzreiz apdraudot pretinieku vārtus, taču viņam atvēlētajā laikā latvietis tā arī neguva pirmos vārtus sezonā. Derbijs aizritēja ne bez incidentiem. Jau mača pirmajā desmitminūtē tiesneši bija spiesti uz laiku apturēt spēli, jo līdzjutēju uguņošana tribīnēs traucēja redzamību. Arī laukumā neiztika bez starpgadījumiem, pirmajā puslaikā abu komandu futbolistiem iesaistoties agresīvā ķīviņā, bet iztiekot bez sarkanajām kartītēm.

“Cambuur” Nīderlandes čempionātā piedzīvojusi piecus zaudējumus pēc kārtas un nākamo maču aizvadīs vien 2023.gada sākumā. Sezonas otrajā pusē komandu vadīs Šorss Ultē. “Cambuur” pēc 14 spēlēm ar astoņiem punktiem atrodas 17.vietā, apsteidzot tikai vienu komandu. Pagājušajā sezonā Uldriķa pārstāvētā komanda Nīderlandes virslīgā ieņēma devīto vietu 18 komandu konkurencē. Latviešu uzbrucējs 21 spēlē izcēlās ar septiņiem gūtiem vārtiem, bet šajā sezonā viņš pagaidām ir bez precīziem sitieniem.

Norvēģija

Latvijas U-21 futbola izlases pussargs Eduards Daškevičs svētdien nāca uz maiņu Norvēģijas futbola virslīgas jeb “Eliteserien” sezonas pēdējās jeb 30.kārtas spēlē, viņa pārstāvētajai “Hamarkameratene” vienībai piedzīvojot zaudējumu. “HamKam” viesos ar rezultātu 1:3 (1:1) zaudēja “Lillestrom” komandai.

Viesus 11.minūtē vadībā izvirzīja Kristians Unsrūds, bet mača turpinājumā Lillestremas futbolisti guva trīs bezatbildes vārtus. Daškevičs spēlē iesaistījās 81.minūtē, kad “HamKam” pie rezultāta 1:3 veica pēdējo, piekto maiņu. 20 gadus vecajam Daškevičam tā bija pirmā augstākās līgas spēle kopš augusta, pirms tam daugavpilietim lielākoties spēlējot kluba dublieros.

Turnīra tabulā “HamKam” ar 31 punktu 16 komandu konkurencē ieņēma 13.pozīciju, saglabājot vietu augstākajā divīzijā. Par čempioniem šosezon kļuva “Molde” futbolisti, kuri tuvāko sekotāju “Bodo”/”Glimt” apsteidza par 18 punktiem. Latvijas futbolists Norvēģijas klubam pievienojās pagājušā gada augustā, noslēdzot līgumu līdz 2022.gada beigām. Pirms tam viņš no 16 gadu vecuma bija Beļģijas kluba Briseles “Anderlecht” sistēmā.