Uldriķis nāk uz maiņu, “Sion” uzvar Šveices čempionāta mačā

05/08/2018 21:24
Roberts Uldriķis, Sportazinas.com

Latvijas talantīgais futbolists Roberts Uldriķis svētdien nāca uz maiņu “Sion” komandas pārliecinošā uzvarā Šveices augstākās līgas spēlē.

“Sion” futbolisti savās mājās ar 3:0 (2:0) pārspēja Neišatelas “Xamax” vienību.

Pateicoties uzbrūkošā pussarga Pajtima Kasami diviem vārtiem spēles pirmajā puslaikā, “Sion” jau laicīgi ieguva pārsvaru. Cits pussargs Anto Grgičs 47.minūtē to palielināja, bet pēc deviņām minūtēm laukumā tika sūtīts Uldriķis. Latvijas futbolistam gan joprojām neizdevās gūt debijas vārtus Šveicē.

Kā vēstīts, sezonas pirmajā mačā “Sion” ar 1:2 zaudēja “Lugano” vienībai, bet vēlāk uzvarēja “St.Gallen” ar 4:2. Abās cīņās Uldriķis laukumā nāca uz maiņu.

Tikmēr trešo maču pēc kārtas rezervē palicis Latvijas izlases vārtsargs Andris Vaņins, kura pārstāvētā “Zurich” komanda svētdien viesos ar 0:4 (0:3) smagi zaudēja Bernes “Young Boys”

Turnīra kopvērtējumā šobrīd līdere ar trīs uzvarām trīs spēlēs un deviņiem punktiem ir “Young Boys”, kamēr otrā ir “Sion”, kas uzvarējusi divos mačos un sakrājusi sešus punktus. Arī Vaņina pārstāvētajai “Zurich” ir seši punkti, kā arī tikpat punktus sakrājusi “St.Gallen”.

Uldriķis tikai pagājušajā otrdienā oficiāli pievienojās “Sion” klubam, tādējādi atstājot “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas līdervienību RFS. Latvietis ar Šveices klubu noslēdzis līgumu uz četriem gadiem.

“Sion” divas reizes kļuvusi par Šveices čempioni un 15 reizes triumfējusi valsts kausa izcīņā. Divas reizes Šveices kausa izcīņā “Sion” uzvarēja ar Vaņina palīdzību. Vaņins Sjonas komandu pārstāvēja no 2009. līdz 2016.gadam.

“Sion” aizvadītajā sezonā Šveices čempionātā ieņēma sesto vietu, tādējādi šajā sezonā tai Eirokausi ies secen.

Savukārt “Zurich” kopumā 12 reizes ir triumfējusi Šveices augstākajā līgā, pēdējo titulu izcīnot vien 2008./09.gada sezonā.

Vaņins šo komandu pārstāv kopš 2016.gada.