Uldriķis piedalās “Cambuur” vārtu guvumā

29/01/2023 20:53
Roberts Uldriķis

Nīderlande

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis svētdien piedalījās Leuvardenas “Cambuur” komandas vārtu guvumā Nīderlandes čempionāta mačā, viņa pārstāvētajai vienībai piedzīvojot zaudējumu. “Cambuur” 19.kārtas spēlē mājās ar rezultātu 1:2 (1:0) zaudēja Sitardas “Fortuna” komandai.

Uldriķis pirmo reizi kopš novembra sākuma tika iekļauts “Cambuur” sākumsastāvā un mača 31.minūtē, traucējot pretinieku vārtsargam, sekmēja to, ka Mēss Hūdemakerss varēja raidīt bumbu vārtos. Puslaika beigās latviešu uzbrucējs lēcienā ar kāju trāpīja pretiniekam pa krūtīm, par ko saņēma dzelteno kartīti.

Otrā puslaika otrajā pusē soda laukumā krita Uldriķa komandas biedrs Mičels Paulisens un sākotnēji uz pretinieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, taču, iesaistot VAR, tika konstatēts, ka pirms tam noteikumi tika pārkāpti otrā laukuma galā. “Pendeli” izpildīja Turcijas futbola izlases veterāns Buraks Jilmazs, kurš bija nekļūdīgs, 72.minūtē panākot 1:1.

Četras minūtes vēlāk mājinieki veica trīskāršo maiņu un Uldriķis atstāja laukumu. Punktu nosargāt mājiniekiem neizdevās, jo piecas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc piespēles gar vārtiem 2:1 “Fortuna” labā panāca Injigo Kordoba. Kompensācijas laikā VAR iesaiste vēlreiz liedza “Cambuur” vienībai izpildīt 11 metru soda sitienu.

“Cambuur” ar 12 punktiem 19 spēlēs ieņem priekšpēdējo vietu 18 komandu konkurencē. Augstāko līgu sezonas beigās pametīs divas komandas, bet 16.vietas ieguvējai būs jācīnās pārspēlēs. Pagājušajā sezonā Uldriķa pārstāvētā komanda Nīderlandes virslīgā ieņēma devīto vietu 18 komandu konkurencē. Latviešu uzbrucējs 21 spēlē izcēlās ar septiņiem gūtiem vārtiem, bet šajā sezonā viņš pagaidām ir bez precīziem sitieniem.

Čehija

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks svētdien pirmo reizi sezonā tika iekļauts “Jablonec” sākumsastāvā, taču neglāba komandu no smaga zaudējuma Čehijas čempionāta pirmajā spēlē pēc ziemas pārtraukuma. “Jablonec” 17.kārtas mačā viesos ar rezultātu 1:5 (1:1) kapitulēja turnīra līdervienībai Prāgas “Slavia”.

Ikaunieks, kurš sezonas pirmajā pusē piedalījās tikai trīs Čehijas augstākās līgas cīņās un spēlēja arī “Jablonec” dublieru rindās, šajā mačā laukumā bija līdz otrā puslaika vidum, kad tika nomainīts pie rezultāta 1:3. Līdz pamatlaika beigām vēl divas bumbas viesu vārtos iesita Matejs Jurāseks. Turnīra tabulā “Jablonec” ar 16 punktiem 17 spēlēs ieņem 14.vietu 16 komandu vidū.

Polija

Latvijas futbola izlases pussargs Kristers Tobers svētdien kopā ar Gdaņskas “Lechia” komandu svinēja uzvaru Polijas ekstraklases 18.kārtas mačā. “Lechia” savā laukumā ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Plockas “Wisla” futbolistus.

Ekstraklasei atsākoties pēc divu mēnešu pārtraukuma, Tobers tika iekļauts “Lechia” sākumsastāvā un laukumā bija visas 90 minūtes. Gdaņskas komandai uzvaru nodrošināja Lukaša Zvoliņska 53 minūtē gūtie vārti. Viesiem bija iespēja panākt neizšķirtu, taču Dominiks Furmans 80.minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām “Lechia” laukumā sūtīja austriešu uzbrucēju Kevinu Frīzenbihleru, kurš iepriekšējo pusotru gadu pavadīja Latvijas komandā RFS.

Jau ziņots, ka sestdien uzbrucēja Vladislava Gutkovska pārstāvētā Čenstohovas “Rakow” izbraukumā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Poznaņas “Warta”, kamēr pussarga Andreja Cigaņika pārstāvētā Lodzas “Widzew” spēlēja 3:3 ar Ščecinas “Pogon”.

“Rakow” ar 42 punktiem 18 spēlēs turnīrā tabulā ir līderpozīcijā, “Widzew” ar 30 punktiem ieņem ceturto vietu, bet “Lechia” ar 20 punktiem ir 13.pozīcijā 18 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Poznaņas “Lech”.