Uldriķis un “Cambuur” grauj; citi latvieši nāk laukumā uz maiņu

21/08/2022 00:46
Roberts Uldriķis

Nīderlande

Latvijas futbola izlases uzbrucēja Roberta Uldriķa pārstāvētā Leuvardenas “Cambuur” sestdien Nīderlandes čempionātā viesos izcīnīja graujošu uzvaru. “Cambuur” izbraukuma spēlē ar 4:1 (0:1) apspēlēja “Sittard”.

Uldriķis kapteiņa lomā laukumā devās pamatsastāvā un nospēlēja visu maču. Mājinieki desmitajā minūtē izvirzījās vadībā pēc Buraka Jilmaza sitiena, uz ko viesi otrajā puslaikā atbildēja ar Mihaela Breija “golu” 47.minūtē, diviem Mēsa Hūdemakersa vārtiem astoņu minūšu laikā un Jaspera ter Heides raidījumu mača kompensācijas laika pirmajā minūtē.

“Cambuur” pēc trim spēlēm ar četriem punktiem atrodas astotajā vietā. Pagājušajā sezonā Uldriķa pārstāvētā komanda Nīderlandes virslīgā ar 39 punktiem 37 spēlēs ieņēma devīto vietu 18 komandu konkurencē. Latviešu uzbrucējs Nīderlandes “Eredivisie” čempionātā debitēja oktobra sākumā, kad nāca uz maiņu, gūstot vārtus, bet kopumā viņš 20 spēlēs guva septiņus vārtus. Latvijas izlases uzbrucējs ir parakstījis līgumu uz divām sezonām ar iespēju to pagarināt vēl uz vienu sezonu.

Norvēģija

Latvijas U-21 futbola izlases pussargs Eduards Daškevičs sestdien nāca uz maiņu Norvēģijas futbola virslīgas jeb “Eliteserien” spēlē, viņa pārstāvētajai “Hamarkameratene” vienībai viesos spēlējot neizšķirti ar iepriekšējās sezonas čempioni “Bodo”/”Glimt”. “HamKam” 19.kārtas mačā viesos spēlēja 2:2 (0:1) ar “Bodo”/”Glimt”.

Daškevičs spēlē iesaistījās 77.minūtē. Amāls Pellegrīno 40.minūtē izvirzīja mājiniekus vadībā, bet 54.minūtē viesi atspēlējās ar precīzu Hasana Kurucaja raidījumu. 72.minūtē Pellegrīno guva savus otros vārtus spēlē, realizējot 11 metru soda sitienu, bet neizšķirtu viesiem 86.minūtē pēc norvēģu futbolista ar latviešu saknēm Aleksandera Melgalvja Andreasena piespēles panāca Pols Kirkevolls.

Turnīra tabulā “HamKam” ar 20 punktiem 19 cīņās 16 komandu konkurencē ieņem 13.vietu, bet čempione ar 38 punktiem ieņem otro vietu. Latvijas futbolists Norvēģijas klubam pievienojās pagājušā gada augustā, noslēdzot līgumu līdz 2022.gada beigām. Pirms tam viņš no 16 gadu vecuma bija Beļģijas kluba Briseles “Anderlecht” sistēmā.

Vācija

Latvijas futbola valstsvienības pussargs Daniels Ontužāns sestdien Vācijas trešās līgas mačā laukumā pavadīja 71 minūti, palīdzot “Freiburg II” komandai izcīnīt uzvaru. Freiburgas komanda piektās kārtas spēlē mājās ar 1:0 (1:0) uzvarēja Ķelnes “Viktoria” futbolistus.

Ontužāns laukumā devās starta sastāvā un tika nomainīts 71.minūtē. Vienīgos vārtus 43.minūtē guva Roberts Vāgners.

Mājinieki nopelnīja septiņas dzeltenās kartītes, kamēr pretinieki – tikai divas. Pēc piecām cīņām Freiburgas vienība ar desmit punktiem turnīra tabulā ieņem piekto pozīciju. Pagājušajā sezonā “Freiburg II” Vācijas trešajā līgā ieņēma 11.vietu.

Slovākija

Latvijas futbola izlases pussargs Andrejs Cigaņiks devās laukumā uz maiņu, taču viņa pārstāvētā Stredas “DAC 1904″‘komanda piedzīvoja zaudējumu Slovākijas čempionāta spēlē.  Stredas vienība izbraukumā ar 1:3 piekāpās “Trnava” klubam.

Cigaņiks laukumā devās mača 46. minūtē. Neilgu brīdi vēlāk “Trnava” dubultoja pārsvaru (2:0). Stredas klubs nespēja izmantot vairākumu, kuru komanda ieguva, kad mājinieku aizsargs Martins Mikovičs nopelnīja otro dzelteno kartīti.

“DAC 1904″ ar 11 punktiem sešos mačos Slovākijas čempionāta tabulā ieņem trešo vietu.

Itālija

Latvijas uzbrucēja Dario Šita pārstāvētā “Parma” komanda Itālijas pēc spēka otrajā čempionātā jeb “Serie B” izbraukumā spēlēja neizšķirti ar “Pelugia” vienību 0:0.

Šits bija komandas pieteikumā, bet laukumā nedevās.

“Parma” ar diviem neizšķirtiem divos mačos B sērijas tabulā ieņem 10. vietu.