ULEB Eirokausa fināls sākas ar dramatisku “Darussafaka” uzvaru

10/04/2018 22:39

Turcijas basketbola komanda Stambulas “Darussafaka”, kurā par galvenā trenera Deivida Blata asistentu strādā latvietis Oskars Ernšteins, otrdien pagarinājumā izcīnīja uzvaru ULEB Eirokausa fināla pirmajā spēlē.

Turcijas klubs viesos ar rezultātu 81:78 (15:14, 16:21, 18:17, 23:20, 9:6) uzvarēja Krievijas vienību Krasnodaras “Lokomotiv-Kuban”, sērijā līdz divām uzvarām panākot vadību 1-0.

Pirmā finālspēle bija ļoti līdzīga, pēc puslaika “Darussafaka” komandai zaudējot ar 31:35, bet pamatlaika beigās panākot izlīdzinājumu 72:72. Zīmīgi, ka divas minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas noslēguma Turcijas klubs zaudēja ar 63:70, tomēr beigās spēja panākt izlīdzinājumu, kad sešas sekundes pirms pamatlaika beigām Skotijs Vilbekins trāpīja tālmetienu.

Savukārt papildlaikā “Darussafaka” komanda bija labāka, četrus punktus gūstot Vilam Kamingsam, kas ļāva viesiem panākt 78:73 savā labā, beigās pārsvaru ne bez grūtībām nosargājot.

Uzvarētājiem ar 24 punktiem izcēlās Vilbekins, kamēr 19 punktus sameta Kamingss, kurš izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas. Savukārt “Lokomotiv-Kuban” rindās ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Dmitrijs Kulagins, kurš izcīnīja arī sešas atlēkušās bumbas un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles.

Sērijas otrā spēle piektdien notiks Stambulā, bet ja būs nepieciešams trešais mačs, tas 16.aprīlī atkal tiks aizvadīts Krasnodarā.

Jau vēstīts, ka “Darusaafaka” pusfinālā ar 2-0 uzvarēja Vācijas komandu Minhenes “Bayern”, bet ceturtdaļfinālā ar 2-0 pārspēja Podgoricas “Budučnost VOLI” no Melnkalnes. Tikmēr “Lokomotiv-Kuban” pusfināla sērijā ar 2-0 uzvarēja Itālijas vienību Redžo di Emīlijas “Grissin Bon”, bet ceturtdaļfinālā ar 2-0 apspēlēja latvieša Anžeja Pasečņika pārstāvēto Spānijas komandu Grankanārijas “Herbalife”.

ULEB Eirokausā pirmajā posmā 24 komandas bija sadalītas četrās apakšgrupās, bet otro posmu sasniedza katras grupas četras labākās vienības. Tālāk ceturtdaļfinālā iekļuva katras apakšgrupas divas labākās komandas. Izslēgšanas turnīrā gan ceturtdaļfināli, gan pusfināli, tāpat kā fināls, notika sērijās līdz divām uzvarām.