Umbraško: Sportā vienmēr jābūt ambīcijām

26/09/2023 16:30
Nokopēts
Juris Umbraško

Jaunizveidotās basketbola komandas “Rīgas Zeļļi” pārbaudes mačos ir bijušas situācijas, kad abi gados jaunie saspēles vadītāji Juris Vītols un Toms Skuja spējuši demonstrēt savas labākās īpašības, sarunā ar aģentūru LETA atzina vienības galvenais treneris Juris Umbraško.

Vasaras sākumā Umbraško atsaucies kluba prezidenta Edgara Buļa un ģenerālmenedžera Artūra Šēnhofa aicinājumam kļūt par “Rīgas Zeļļu” galveno treneri.  “Piekritu, jo gribēju atkal būt galvenais treneris. Jauns projekts – tās ir jaunas iespējas un pieredze kā trenerim attīstīt ko jaunu,” stāšanos galvenā trenera amatā komentēja Umbraško.

Komandas sastāvā būs basketbolisti, kas iepriekš pārstāvējuši citus Latvijas klubus, kā arī pirms tam Nīderlandē un Igaunijā spēlējušie Francis Lācis un Zigmārs Raimo. Pārbaudes spēļu skaits bijis pietiekams, lai stiprinātu saspēlētību, atzina treneris.  “Ir lietas, kas jau strādā, un ir lietas, pie kā vēl jāpiestrādā. Basketbolā var gadīties arī tā, ka komanda pat sezonas laikā nevar saspēlēties. Mēs strādājam, lai basketbolisti viens ar otru saprastos un atrastu risinājumus, kā uzvarēt spēles,” atzīmēja Umbraško.

Komandas vieni no jaunākajiem basketbolistiem ir saspēles vadītāji 18 gadus vecais Vītols un 21 gadu vecais Skuja. “Viņi ir dažādi, katrs ar savām stiprajām pusēm. Ir bijušas spēles, kurās šis balanss starp abiem saspēles vadītājiem ir nostrādājis. Tāpat abi bijuši vienlaicīgi laukumā,” uzsvēra Umbraško.

Vienīgais ārzemnieks šobrīd ir 19 gadus vecais gruzīnu uzbrucējs Džordžs Nacvlišvili, kurš gan pagaidām nav turnīra pieteikumā. “Viņš ir piesaistīts kā perspektīvs jaunietis, kuram jātrenējas un jāattīstās,” teica Umbraško.

Komandas mērķis pirmajā sezonā ir tikt Latvijas-Igaunijas līgas izslēgšanas turnīrā, kā arī aizcīnīties pēc iespējas tālāk Latvijas čempionātā. “Sportā vienmēr jābūt ambīcijām – caur treniņprocesu un no spēles uz spēli kaut ko sasniegt,” uzsvēra treneris. Umbraško darbā ar komandu palīdzēs Dāvis Čoders, Oskars Zurkovs, Mārtiņš Fomins un fizioterapeits Jānis Baumanis.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām