Umtiti vārti ieved Francijas futbola izlasi Pasaules kausa finālā

10/07/2018 22:54
Samuels Umtiti

Pasaules kausa finālā iekļuvusi Francijas futbola izlase, kas saspringtā pusfinālā ar 1:0 apspēlēja Beļģijas futbolistus. Vienīgos vārtus otrā puslaika ievadā guva aizsargs Samuēls Umtiti.

Pirms spēles

Interesanti, ka Francijas izlase ar nevienu valsti nav spēlējusi vairāk mačus kā ar Beļģiju. Kopā abas komandas aizvadījušas 73 savstarpējās spēles, no kurām 30 reizes uzvarējuši beļģi, bet 24 mačos virsroku guvuši franči. 20 reizēs mačs noslēdzies neizšķirti. Tomēr Pasaules kausa ietvaros abas komandas tikušās tikai divas reizes. Pēdējā reize bija 1986. gadā , kad abas komandas spēkojās mačā par trešo vietu.

Vēl viens interesants fakts, ka spēli sāks vismaz 12 spēlētāji, kuri ikdienā pārstāv kādu Anglijas Premjerlīgas klubu. Tas nozīmē, ka savā starpā tiksies vairāki komandas biedri. Francijas izlases kapteinis, vārtsargs Hugo Loriss pārstāv Totenhemas “Hotspur”, no kurienes nāk arī Beļģijas izlases aizsargu pāris Jans Vertongens un Tobijs Alderveirelds. Londonas “Chelsea” vienību no Francijas izlases pārstāv N’Golo Kantē un Olivers Žirū, kā arī Beļģijas izlases spēlētāji Edens Azārs un vārtsargs Tibo Kurtuā. Tāpat no abām vienībām ir pārstāvēts Mančestras “United” klubs – Pols Pgba no Francijas, kā arī Maruāns Fellaini un Romelu Lukaku no Beļģijas.

Sākumsastāvi:
Francija (4-2-3-1): Loriss – Pavārs, Umtitī, Varāns, Ernandess – Pogbā, Kantē – Matuidi,  Mbapē, Grīzmans – Žirū
Beļģija (3-5-2): Kurtuā – Alderveirelds, Kompanī, Vertongens – Dembelē, Felaini, Vitsels, Šadlī, de Bruine – Lukaku, Azārs

Pirmais puslaiks

Pirmā puslaika sākumā bumbu vairāk kotrolēja Beļģijas izlasi, taču Francijas izlase ļoti kompakti darbojās aizsardzībā, neļaujot izveidot bīstamus momentus pretiniekiem. Pirmais bīstamais sitiens tika izdarīts 15. minūtē, kad Edens Azārs izlauzās starp Francijas valstsvienības aizsargiem, tomēr no asa leņķa bumbu raidīja garām Igo Lorisa sargāto vārtu labajam apakšējam stūrim. 19. minūtē Azārs atkal centās apdraudēt Lorisa sargāto cietoksni, bet Varāns bumbu pārvirzīja pāri vārtiem. Veiksme stāvēja 2016. gada Eiropas vicečempiones pusē, jo apaļais priekšmets varēja ielidot Francijas izlases vārtos.

21. minūtē pēc Beļģijas izlases izpildītā stūra sitiena Tobijs Alderveirelds pagriezienā izdarīja bīstamu sitienu, bet Loriss skaistā lēcienā atvairīja bumbu, kas lidoja labajā vārtu stūrī. Arī turpinājumā sekoja Beļģijas ofensīva, bet 31. minūtē Olivjē Žirū krietienā ar galvu biju tuvu vārtu guvumam Francijas izlase labā. 39. minūtē pēc lieliskas Pavāra un Mbapē kombinācijas aizsargam Pavāram izdevās ļoti bīstams sitiens, ko ar lielām grūtībām Kurtuā prata atsist.

43. minūtē netālu no Beļģijas izlases soda laukuma tika nogāzts Pols Pogbā, taču sitiena izpildīšana tika uzticēta Madrides ”Atletico” zvaigznei Antuānam Grīzmanam. Uzbrucējs izpildīja ļoti neveiksmīgu sitienu, raidot apaļo priekšmetu spēlētāju mūrī. Pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Otrais puslaiks

47. minūtē Beļģijas uzbrukuma smailē izrāvās Mančestras ”United” futbolists Romelu Lukaku, taču viņa izdarītais sitiens ar galvu lidoja pāri Francijas izlases vārtiem. 50. minūtē Olivjē Žirū sitienu nobloķēja Vensāns Kompanī, Francijai nopelnot stūra sitienu. Beļģijas izlases soda laukumā aizsargs Samuēls Umtitī iznira no visu futbolistu loka, raidot bumbu ar galvu Tibo Kurtuā sargātajā cietoksnī – 1:0. 56. minūtē pēc izcilas Kiliana Mbapē piespēles ar papēdi Žirū bija laba iespēja panākt 2:0, taču viņa izdarītais sitiens tika nobloķēts.

65. minūtē pēc teicamas Drīsa Mertensa piespēles Francijas soda laukumā Maruāns Felaini izleca visaugstāk, tomēr viņa raidītais sitiens ar galvu lidoja vārtiem nedaudz secen. Turpinājumā abas komandas spēlēja ļoti piesardzīgi, abām vienībām bīstmus momentus neradot. 81. minūtē lielisku ”tālšāvienu” no aptuveni 25 metriem izdarīja Vitsels, taču Igo Loriss teicami prata to atvairīt. Komensācijas laika trešajā minūtē Antuāns Grīzmans varēja pielikt treknu punktu Francijas izlases uzvarai, tomēr sitiens lidoja tieši virsū Kurtuā. Toliso 95. minūtē teicami varēja gūt vārtus, bet Kurtuā meistarība neļāva Francijai gūt otros vārtus. Spēle arī noslēdzās ar minimālu 1:0 Francijas uzvaru un finālā 2016. gada Eiropas vicečempione tiksies ar Anglijas – Horvātijas mača uzvarētāji.