Ungārija kļūst par pirmo Eiropas valsti, kurā futbola mačus varēs apmeklēt fani

31/05/2020 15:29

Līdzjutēji pēc divu mēnešu pārtraukuma koronavīrusa dēļ nedēļas nogalē atgriezās Ungārijas futbola stadionos, Ungārijai kļūstot par pirmo valsti Eiropā, kur pēc skatītāju skaita ierobežojumiem arēnā atgriezušies fani.

Ungārijas Futbola asociācija (MLSZ) ceturtdien nolēma atļaut klubiem līdzjutēju klātbūtni pirmo reizi kopš marta ar nosacījumu, ka katra otrā stadiona rinda paliek tukša un ka ir aizņemta tikai katra ceturtā vieta rindā.

Ārpus “Diosgyori VTK” kluba stadiona valsts ziemeļrietumu pilsētā Miškolcā sestdien pirms spēles ar “Mezokovesd SE” mājinieku atbalstītāji teica, ka viņi priecājas atgriezties tribīnēs un atkal satikt citus līdzjutējus.

“Mēs izpildīsim noteikumus, jo atkal varētu notikt spēles ar slēgtām durvīm, ja mēs salaidīsim visu grīstē,” sacīja 36 gadus vecais Richārds Kovāčs.

Spēli, kas bija viena no sešām, kas nedēļas nogalē norisinās Ungārijā, apmeklēja 2255 skatītāji.

“Vīruss nav pazudis, tāpēc mums ir jāietur distance vienam no otra,” sacīja 18 gadus vecā studente Čaba Gasparica, valkājot sejas masku.

“Mēs uztraucamies tikai par to, uzvarēsim vai zaudēsim, nevis par epidēmiju,” sacīja 41 gadu vecais Gabors Lenģels.

Izņemot Budapeštu, kur Ungārijas lielākajam klubam “Ferencvaros” ir liela fanu bāze, parasti līdzjutēju ir maz, un valstī pagājušajā sezonā vidējais rādītājs bija aptuveni 3000 skatītāju spēlē.

“Mēs jau ļoti labi saglabājam sociālo distanci stadionos,” pēc MLSZ paziņojuma jokoja viens tīmekļa lietotājs.

Citas Eiropas valstis, kas maijā ir atsākušas savu līgu mačus vai gatavojas to darīt, spēlē aiz slēgtām durvīm.

Ungārijā, kur ir 9,8 miljoni iedzīvotāju, līdz svētdienai koronavīrusa pandēmijā bija reģistrēti 3876 inficēšanās un 526 nāves gadījumi.

Ierobežojumi visā valstī ir pakāpeniski atviegloti, un Budapeštā nedēļas nogalē tika pilnībā atvērti bāri un restorāni.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Bobs Hārtlijs
26/07/2021 17:29

Hārtlijs pamet Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatu, zināms viņa aizvietotājs

Līdzšinējais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs aizņemtības dēļ Kontinentālās hokeja līgās (KHL) komandā Omskas “Avangard” vairs nepildīs galvenā trenera funkcijas valstsvienībā, ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF). Viņa vietā…