Unikāli: U20 PČ spēlē vienā epizodē tiek nozīmēti divi soda metieni (VIDEO)

31/12/2018 19:59

Unikāls precedents noticis Pasaules čempionātā hokejā U20 izlasēm Kanādas rietumu pilsētā Vankūverā spēlē starp Krievijas un Šveices izlasēm. Vienā no mača epizodēm uz Krievijas vārtiem tika nozīmēti veseli divi (!) soda metieni. Šveices hokejisti nerealizēja nevienu no tiem un beigās piedzīvoja sāpīgu neveiksmi ar rezultātu 4:7.

Epizode notika otrās trešdaļas izskaņā pie rezultāta 3:3, kad iepriekš divus vārtus guvušais šveicietis Marko Lēmans pretuzbrukumā ātrumā apspēlēja krievu aizsargu Dmitriju Samorukovu, kurš paklupināja viņu divreiz.

Tiesneši pēc neilgas apspriešanās nolēma Šveices izlasei par diviem pārkāpumiem piešķirt divus soda metienus pēc kārtas. Pirmajā mēģinājumā Lēmans pazaudēja ripu un neiemeta, kamēr otrajā reizē krievu izcelsmes hokejists Filips Kurašovs meta garām krievu cietoksnim.

Zīmīgi, ka otrā perioda sākumā Šveicei piederēja divu vārtu pārsvars (3:1), kamēr trešā perioda ievadā Alpu kalnu zemes pārstāvjiem bija iespēja piecas minūtes pavadīt vairākumā, ko viņi izgāza, ielaižot vārtus un nonākot zaudētājos ar 3:4.

Līdz ar to pēc šī zaudējuma Šveice ar četrās spēlēs izcīnītiem četriem punktiem A grupā ieņem trešo pozīciju, kamēr Krievija ar trīs mačos iegūtiem deviņiem punktiem ir otrā.