“United” ielaužas TOP 4, “Arsenal” lielais pārsvars neizpaužas vārtu guvumos

03/01/2023 23:54
Lūks Šovs

Šovakar Anglijas premjerlīgā notika četras spēles. Vienā no tām Mančestras “United” ar 3:0 pārspēja “Bournemouth” un ielauzās turnīra tabulas labāko četriniekā.

Lielais pārsvars bumbas kontrolē (63%-37%) pirmajā puslaikā arī izpaudās rezultātā. 23. minūtē pēc Kristiana Ēriksena centrējuma pie bumbas tika Kazemiru, kurš to raidīja vārtos. Tikmēr otrā puslaika ievadā “United” jaunais talants Alehandro Garnačo ar elegantu piespēli atrada Lūku Šovu, kurš argentīnieša atdoto “konfekti” izmantoja un pārsvaru dubultoja.

Lai gan “Bournemouth” mača noslēdzošajā daļā spēja izrādīt pretestību un pati sāka veidot uzbrukumus, gala rezultātu 86. minūtē nokārtoja lieliskā formā esošais Markuss Rešfords. Angļu uzbrucējs izmantoja Brunu Fernandeša piespēli un droši bumbu raidīja vārtu tīklā. “United” ar panākumu spēja pakāpties par vienu turnīra tabulā un tagad ieņem ceturto pozīciju.

Citā spēlē savu pārsvaru premjerlīgas līdere Londonas “Arsenal”, kas spēlēja bezvārtu neizšķirti ar Ņūkāslas “United”. Svarīgajā cīņā par vietām labāko trijniekā “Arsenal” dominēja gan bumbas kontrolē (67%-33%), gan izdarītajos sitienos (17:8, vārtu rāmī – 4:1), taču tas rezultātā neizpaudās. Vēl jo vairāk – mača izskaņā Ņūkāslas aizsargs Džeikobs Mērfijs visai acīmredzami savā soda laukumā nospēlēja ar roku, taču pendele netika piešķirta. Lai gan lielgabalnieki zaudēja punktus, Londonas komanda joprojām pār tuvāko sekotāju Mančestras “City” saglabā astoņu punktu pārsvaru. Tiesa, “City” ir viena spēle rezervē.

Citos mačos Londonas “Fulham” pirmajā puslaikā guva vārtus un noturēja pārsvaru pret Lesteras “City” (1:0), bet “Brighton” pārbrauca pāri Liverpūles “Everton” ar 4:1.