“United” minūtes laikā izlaiž divu vārtu pārsvaru, bet spēj uzvarēt, “Barcelona” lielākais panākums Čavi vadībā

20/02/2022 19:56
Mančestras

Anglija

Svētdien Anglijas futbola premjerlīgas 26.kārtas spēlē Mančestras “United” rezultatīvā duelī ar 4:2 viesos pārspēja Līdsas “United”.

Spēles rezultātu 34.minūtē atklāja Mančestras kluba aizsargs Harijs Magvairs, bet pirmā puslaika piektajā kompensācijas laika minūtē 2:0 panāca Bruno Fernandešs. Otrā puslaika ievadā Līdsas vienība nepilnas minūtes laikā guva divus vārtus, panākot neizšķirtu. Laukuma saimnieku labā 52.minūtē vārtus guva uzbrucējs Rodrigo, bet 58 sekundes vēlāk rezultātu uz tablo izlīdzināja pussargs Rafinja Diazs.

Mančestras klubs, cenšoties glābt situāciju, veica divas maiņas 67.minūtē – Pola Pogbas vietā laukumā uznāca Freds, bet Džese Lingarda vietā sastāvā devās Entonijs Elanga. Zīmīgi, ka abas maiņas nostrādāja perfekti, turpinājumā vārtus gūstot tieši nesen uz laukuma uznākušajiem futbolistiem. Freds izcēlās mača 70.minūtē, bet 18 minūtes vēlāk Elanga panāca 4:2.

Līdz ar to Mančestras “United” pagarināja savu nezaudēto spēļu sēriju līdz deviņiem mačiem. Pēdējo reizi “United” zaudēja 3.janvārī ar 0:1 pret Vulverhemptonas “Wanderers”, bet kopš tā laika ir izcīnījusi piecas uzvaras un četras reizes spēlējusi neizšķirti. Turpinājumā Mančestras komanda 23.februārī aizvadīs spēli Čempionu līgas astotdaļfinālā, kur tiksies ar Madrides “Atletico”.

Citviet Vulverhemptonas “Wanderers” mājās ar 2:1 pārspēja Lesteras “City”. Mājiniekus spēles devītajā minūtē vadībā izvirzīja Rubens Nevess, bet četras minūtes pirms pirmā puslaika beigām neizšķirtu panāca “City” uzbrucējs Ademola Lukmans. Izšķirošie vārti tika gūti mača 66.minūtē, kad precīzi bumbu vārtos raidīja “Wanderers” futbolists Daniels Podense.

Spānija

Spānijas futbola čempionāta 25.kārtas mačā “Barcelona” viesos ar 4:1 sagrāva “Valencia” vienību.

Uzvarētājiem divus vārtus 23. un 38.minūtē guva komandas jaunpienācējs Pjērs-Emeriks Aubamejangs, kuram tie bija pirmie vārti Barselonas kluba rindās. Uzbrucējam pirmo vārtu gūšanai bija nepieciešami četri mači. Tāpat Katalonijas kluba labā izcēlās Frenkijs De Jongs un Pedri, bet “Valencia” vienīgos vārtus guva Karloss Solers.

“Barcelona” šovakar izcīnīja savu lielāko uzvaru komandas jaunā trenera Čavi vadībā. 42 gadus vecais speciālists pārņēma Katalonijas kluba grožus 2021.gada novemrbī un kopš tā laika komandu laukumā ir vedis 19 mačos, taču līdz šodienai gūto un ielaisto vārtu nekad nav bijusi trīs vai vairāk.

Līdz ar to “Barcelona” pagarināja savu nezaudēto spēļu sēriju Spānijas čempionātā līdz deviņām spēlēm. Čavi komanda pēdējo reizi “La Liga” turnīrā zaudēja 4.decembrī ar 0:1 pret “Betis”, bet kopš tā laika ir izcīnījusi piecas uzvaras un četrreiz spēlējusi neizšķirti.

Citā Spānijas čempionāta mačā “Espanyol” mājās spēlēja neizšķirti 1:1 pret “Sevilla”. Viesiem rezultātu spēles 36.minūtē atklāja Rafaels Mirs, bet otrā puslaika piektajā minūtē izlīdzinājumu panāca Sergi Darders.

Svētdien Spānijā tiks aizvadīti vēl divi mači – “Betis” tiksies ar “Mallorca”, bet Bilbao “Athletic” mājās uzņems “Real Sociedad”.

Vācija

Vācijas futbola bundeslīgas 23.kārtas spēlē Minhenas “Bayern” pārliecinoši ar 4:1 mājās pārspēja “Greuther Furth” vienību. Minhenes komanda pēc pirmā puslaikā atradās iedzinējos, tač otrajā puslaikā guva četrus bezatbildes vārtus.

Divreiz “Bayern” kluba labā izcēlās poļu uzbrucējs Roberts Levandovskis, kurš izlīdzināja spēles rezultātu 46.minūtē, bet vēlāk guva komandas trešos vārtus. Sezonā kopumā 33 gadus vecais poļu uzbrucējs 32 spēlēs guvis 39 vārtus, deviņus no tiem Čempionu līgas spēlēs. Viņš ir Bundeslīgas rezultatīvāko spēlētāju saraksta līderis.

Citviet graujošo uzvaru svinēja Dortmundes “Borussia”, kas mājās ar 6:0 sagrāva Menhengladbahas “Borussia” vienību. Mača rezultātu 26.minūtē atklāja Marko Roiss, bet 2:0 sešas minūtes vēlāk panāca Donels Malens. Mājinieku turpināja ofensīvu arī otrajā puslaikā, pēdējās 20 minūtēs gūstot četrus bezatbildes vārtus – ar precīziem sitieniem izcēlās Mariušs Volfs, Jusufs Moukoko, Marko Roiss un Emre Kans.

Svētdien bundeslīgā tiks aizvadīts  vēl viens mačs, kurā Berlīnas “Hertha” mājās uzņems “Lepzig”.

Itālija

Itālijas futbola čempionātā “Fiorentina” mājās ar 1:0 pārspēja “Atalanta” vienību, vienīgos vārtus spēles 56.minūtē gūstot poļu uzbrucējam Kšistofam Pjontekam. Citviet, pateicoties Tomasa Henrija un Kaleba Ekubana vārtu guvumiem, neizšķirti spēli noslēdza “Venezia” un “Genoa” komandas.

Svētdien Itālijas “A sērijā” tiks aizvadītas vēl divas tikšanās – Milānas “Inter” mājās uzņems “Sassuolo”, bet “Udinese” spēkosies ar “Lazio”.

Francija

Francijas futbola čempionātā trīs spēles noslēdzās neižšķirti – “Reims” mājās spēlēja 1:1 ar “Brest”, bet ar identisku rezultātu noslēdzās arī “Bordeaux” un “Monaco” tikšanās. Citviet neizšķirti 2:2 spēlēja “St Etienne” un “Strasbourg” komandas.

Vēl vienā mačā “Nice” mājās ar 1:0 pārspēja “Angers” vienību, vienīgos vārtos 19.minūtē gūstot Džastinam Kluvertam, bet “Motpellier” viesosas ar 1:0 uzvarēja “Lorient”.

Vislielākasi rezultāts tika fiksēts “Rennes “ un “Troyes” komandu duelī, kurā mājinieki uzvarēja ar rezultātu 4:1. “Rennes” labā divus vārtus guva Serho Gurasī, bet vienreiz izcēlās Martins Teriers un Getans Laborde. Vienīgos “Troyes” vārtus tikmēr guva Ike Ugbo.