“United” un “Hotspur” Eiropas līgas 1/16 fināla pirmajā spēlē viesos svin graujošu uzvaru

19/02/2021 10:13

Anglijas premjerlīgas vienības Mančestras “United” un Totenhemas “Hotspur” pēc graujošas uzvaras ceturtdien viesos UEFA Eiropas līgas 1/16 fināla pirmajā spēlē no iekļūšanas astotdaļfinālā var atturēt tikai brīnums.

Lielāko zaudējumu 1/16 fināla pirmajā spēlē piedzīvoja Sansevastjanas “Real Sociedad” no Spānijas, kas savu maču Covid-19 ierobežojumu dēļ bija spiesta aizvadīt Turīnā, piekāpjoties Mančestras “United” ar 0:4 (0:1). Divus vārtus – mača 27. un 57.minūtē – guva Brunu Fernandešs, pa vieniem pievienoja Markuss Rešfords 65. un Deniels Džeimss 90.minūtē, bet vēl vieni vārti 68.minūtē Meisona Grīnvuda izpildījumā tika atcelti pēc videoatkārtojuma noskatīšanās aizmugures dēļ.

Covid-19 ierobežojumi nospēlēja “lāča pakalpojumu” arī Austrijas “Wolfsberger”, kas bija spiesta savu maču aizvadīt Budapeštā, zaudējot Totenhemas “Hotspur” ar 1:4 (0:3). Šeit uzvarētājs būtībā tika noskaidrots mača pirmajā trešdaļā. Huņmins Sons, Gerets Beils un Lukass līdz 35.minūtei bija panākuši 3:0 nosacīto viesu labā. Otrajā puslaikā uz 55.minūtē Austrijas futbolistu gūtajiem vārtiem pēc 11 metru soda sitiena Mihaela Līndla izpildījumā viesi atbildēja ar Karlosa Vinisiusa raidījumu mača 88.minūtē.

Ar bezvārtu neizšķirtu viesos bija spiesta samierināties vēl viena angļu komanda Lesteras “City”, kas Prāgā spēlēja 0:0 ar “Slavia”. Tāpat Lisabonas “Benfica” mačā Romā neļāva uzvarēt Londonas “Arsenal” – 1:1 (0:0). Uz 55.minūtē portugāļu kluba labā Pizi gūtajiem vārtiem pēc 11 metru soda sitiena angļi atbildēja divas minūtes vēlāk ar Bukajo Sakas vārtiem.

Četrus punktus no deviņiem viesos paņēma Itālijas klubi. Uzvaru izdevās izcīnīt vienīgi “AS Roma”, kas ar 2:0 (1:0) pieveica “Braga”. Vārtus piektajā minūtē guva Edins Džeko un 86.minūtē – Borha Majorals, bet vēl vieni vārti 60.minūtē Henriha Mhitarjana izpildījumā pēc videoatkārtojuma noskatīšanās netika ieskaitīti aizmugures dēļ. Belgradas “Crvena zvezda” mājās pret “AC Milan” panāca 2:2 (0:1), pat spēlējot mazākumā. Pirmajā puslaikā bumba divreiz nonāca mājinieku vārtos. 12.minūtē Teo Ernandess guva vārtus ar roku, un pēc atkārtojuma skatīšanās vārti netika ieskaitīti, bet vadībā milāniešus 42.minūtē izvirzīja mājinieku aizsargs Radovans Pankovs, raidot bumbu savos vārtos. Ar 11 metru soda sitienu 52.minūtē Gilo Kenga panāca izlīdzinājumu, bet Ernandess ar to pašu atbildēja 61.minūtē, atkal vadībā izvirzot “AC Milan”. Turklāt 77.minūtē mājiniekus mazākumā, saņemot otru dzelteno plāksteri spēlē par rupjību, atstāja Milans Rodičs. Tomēr mača kompensācijas laika trešajā minūtē izlīdzinājumu panāca Milans Pavkovs. Zaudēt nācās bijušajam Djego Maradonas klubam “Napoli” (Itālija), kuru “Granada” mājās pārspēja ar 2:0 (2:0). 19.minūtē vārtus guva Janhels Erera, bet divas minūtes vēlāk viesus šokēja brazīlietis Kenedijs.

Visbeidzot Šveices čempionvienība Bernes “Young Boys” mājās apspēlēja Leverkūzenes “Bayer” ar 4:3 (3:0). Pirmais puslaiks pagāja mājinieku zīmē, trešajā minūtē izceļoties Kristianam Fasnahtam, 19.minūtē – Teozonam Sibatšē, bet 44.minūtē – Elijam Mešakam. 49. un 52.minūtē vācu klubs atbildēja ar diviem Patrika Šika vārtiem un 68.minūtē panāca izlīdzinājumu ar Musā Diabī raidījumu. Tomēr ar spēlē otro precīzo Sibatšē raidījumu mača 89.minūtē mājinieki izrāva uzvaru – 4:3.

Fināls šogad 26.maijā tiks aizvadīts Gdaņskā, kur titulmačam bija jānotiek jau pagājušajā sezonā, bet Covid-19 izplatības dēļ tika pārcelts uz Ķelni. Pēc gada fināls paredzēts Seviljā, bet 2023.gadā – Budapeštā. Pērn finālā “Sevilla” no Spānijas ar 3:2 uzvarēja Milānas “Inter”.