“United” uzvar arī otrajā šīs sezonas Mančesteras derbijā

08/03/2020 22:43

Mančestras “United” komanda svētdien Anglijas futbola premjerlīgas milžu cīņā pārspēja citu šīs pilsētas komandu “City”.

Ūles Gunnara Sūlšēra vadītā komanda savā laukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja Žuzepa Gvardiolas vadītos vīrus.

Mača desmitajā minūtē pēc Rahīma Stērlinga sitiena mājiniekus glāba Davids de Hea. Turpinājumā, spēles 30.minūtē Brunu Fernandešs, izpildot soda sitienu, asprātīgi pārcēla bumbu pāri pretinieku futbolistiem, kur to soda laukumā uztvēra Antonī Marsiāls. Francūzis sita bumbu zem “City” vārtsarga Edersona paduses un panāca 1:0 mājinieku labā.

Otrā puslaika sākumā bumbu “United” vārtos ieraidīja Serhio Agvero, taču aizmugures dēļ viņa mērķī raidītā bumba netika ieskaitīta. Puslaika turpinājumā arī Gabrielam Žezūsam bija iespēja panākt izlīdzinājumu, taču de Hea neitralizēja arī brazīlieša sitienu.

Spēlei tuvojoties beigām, otrā puslaika kompensācijas laika sestajā minūtē, pēc Edersona nesaprašanās ar aizsargiem Skots Maktominejs ar sitienu no tālas distances izmantoja vārtsarga kļūdu un panāca 2:0.

“Viņi pieļāva kļūdas, un esam apmerināti ar rezultātu. Jūtos pagodināts, ka esmu treneris komandai ar tādu attieksmi. Vairāk nevar gribēt,” pēc mača pauda Sūlšērs.

Tikmēr Gvardiola nekritizēja Edersonu, sakot, ka viņš ir izcils vārtsargs. “Netiesāju savus futbolistus. Kļūdas ir spēles sastāvdaļa,” teica Gvardiola.

“United” bija pārāka arī premjerlīgas sezonas pirmajā derbijā, decembrī viesos uzvarot ar 2:1. “Sarkanie velni” abos premjerlīgas sezonas derbijos uzvarējuši pirmo reizi kopš 2009./2010.gada.

Šosezon abas komandas tikās arī Anglijas Futbola līgas kausa pusfinālā, kur divu maču summā pārāki bija “City” futbolisti.

Vēl svētdien Londonas “Chelsea” mājās ar 4:0 (2:0) pārspēja Liverpūles “Everton”, kuru vada Fulemas komandas kādreizējais galvenais treneris Karlo Ančeloti. Londoniešiem vārtus guva Meisons Mounts, Pedro, Viljans un Olivjē Žirū.

Mančestras “City” svētdien ciestais zaudējums vēl vairāk pietuvināja “Liverpool” pirmajam premjerlīgas titulam pēc 30 gadu ilgas gaidīšanas.

Liverpūlieši sestdien mājās ar 2:1 (2:1) pārspēja “Bournemouth”, vārtus gūstot Mohamedam Salāham un Sadio Manē.

Vēl no turnīra augšgala komandām trešās vietas īpašniece Lesteras “City” pirmdien savā laukumā spēkosies ar Birmingemas “Aston Villa”.

Premjerlīgas līderpozīcijā ar 82 punktiem 29 spēlēs ir “Liverpool” komanda, otrā ar 57 punktiem 28 dueļos ir Mančestras “City”, bet tālāk ar 50 punktiem seko Lesteras “City”. Pirmo četrinieku ar 48 punktiem noslēdz Londonas “Chelsea”, aiz kuras ar 45 punktiem ir Mančestras “United”.