Upītei/Ozoliņai ceturtā vieta kamaniņu PK, Cipuļa bobsleja ekipāžai bronza EK sacensībās

03/12/2022 13:31
Anda Upīte un Sanija Ozoliņa

Latvijas duets Anda Upīte/Sanija Ozoliņa sestdien Insbrukā vēsturē pirmajās sieviešu divnieku sacensībās Pasaules kausa (PK) izcīņā ierindojās ceturtajā vietā.

Upīte/Ozoliņa abos braucienos finišēja ceturtās, šo vietu ieņemot arī divu braucienu summā. Uzvarētājām mājiniecēm Selīnai Eglei un Lārai Mihaelai Kipai latvietes piekāpās 0,306 sekundes. Pirmais četrinieks finišēja tādā pašā secībā kā dienu iepriekš Nāciju kausā. Otrās finišēja vācietes Jesika Dēgenharta un Šaiena Rozentāla, uzvarētājām zaudējot 0,176 sekundes, bet trešās bija itālietes Andrea Fetere un Mariona Oberhofere (+0,233).

Sacensībās piedalījās 11 ekipāžas, tās pašas, kuras piektdien startēja Nāciju kausā, kur Upīte/Ozoliņa izcīnīja ceturto vietu. Uzvarēja mājinieču duets Egle/Kipa. Sieviešu divnieku sacensības ir iekļautas 2026.gada Milānas un Kortīnas d’Ampeco ziemas olimpisko spēļu programmā.

Svētdien notiks sacensības vīriešiem vieniniekos, kā arī Sprinta kausa mači visās četrās grupās. Pasaules kausa pirmajam posmam pieteikušies 140 sportisti no 20 valstīm. Pēc tam sportisti dosies uz Ziemeļameriku, kur no 8. līdz 10.decembrim sacentīsies Kanādas trasē Vistlerā, bet no 15. līdz 17.decembrim noritēs etaps ASV trasē Pārksitijā. Pēc gandrīz mēnesi ilgas pauzes sportisti no 6. līdz 8.janvārim sacentīsies Siguldas trasē. Nedēļu vēlāk turpat Siguldā notiks Pasaules kausa sezonas piektais posms, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts.

No 27. līdz 29.janvārim Oberhofā kamaniņu braucēji cīnīsies par godalgām pasaules čempionātā, bet vēlāk paliks turpat Vācijā, kur būs nākamie divi Pasaules kausa posmi – Altenbergā no 3. līdz 5.februārim un Vinterbergā no 10. līdz 12.februārim. Nākamajā nedēļas nogalē notiks astotais posms Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

Citviet Latvijas sportiste Elīna Ieva Vītola sestdien Insbrukā ierindojās dalītā septītajā vietā Pasaules kausa (PK) izcīņas posmā kamaniņu sportā, uzvarot mājiniecei Madeleinei Eglei. Pirmajā braucienā uzvarēja mājiniece Madeleine Egle, kura trasi veica 39,574 sekundēs. Viņa par 0,140 sekundēm apsteidza vācieti Jūliju Taubicu un par 0,144 sekundēm – amerikānieti Emīliju Svīniju.

Labāko rezultātu no Latvijas sportistēm sasniedza Vītola, kura trasē devās priekšpēdējā 30 sportistu konkurencē. Viņa trasi veica 0,278 sekundes lēnāk par Egli, ieņemot devīto vietu. Dalītu 11.vietu braucienā ieņēma Kendija Aparjode, kura, startējot ar 15.numuru, no austrietes atpalika 0,320 sekundes. Vāl deviņas tūkstošdaļas lēnāka bija Sigita Bērziņa, kura trasē devās ar 17.numuru un braucienā ieņēma 13.vietu.

Otrajā braucienā Vītola sasniedza desmito labāko laiku, taču pakāpās par divām vietām, ieņemot dalītu septīto vietu. Viņa uzvarētājai Eglei, kura bija labākā arī otrajā braucienā, zaudēja 0,508 sekundes. 12.vietā finišēja Bērziņa, kura otrajā braucienā sasniedza 11. labāko laiku, Eglei divu braucienu summā piekāpjoties 0,633 sekundes. 15.vietu ieņēma Aparjode, kurā otrajā braucienā ieņēma 17.vietu. Viņa Eglei zaudēja 0,740 sekundes.

Startēja 30 kamaniņu braucējas. Pamatsacensībās vieta bija garantēta Vītolai, bet caur Nāciju kausu pamatsacensībām kvalificējās Aparjode un Bērziņa. Iepriekšējā sezonā Insbrukā no šīm sportistēm pamatsacensībās startēja tikai Vītola, kura ieņēma 19.vietu, kamēr piektā bija pēc olimpiskajām spēlēm karjeru noslēgusī Elīza Tīruma. Aparjode tieši pirms šīm sacensībām guva traumu, bet Bērziņa nepārvarēja kvalifikāciju.

Kamaniņas vīriešiem

Latvijas sportists Kaspars Rinks sestdien Lillehammerē ieņēma piekto vietu junioru Pasaules kausa kamaniņu braukšanā otrajā posmā, 14.vietu ieņemot Robertam Dreimanim. Rinks pirmajā braucienā sasniedza devīto labāko rezultātu, bet otrajā finišēja otrais, divu braucienu summā ieņemot piekto vietu.

Uzvarētājam vācietim Marko Legeram, kurš bija labākais abos braucienos, Rinks zaudēja 1,308 sekundes. Otro vietu ieņēma amerikānis Eidens Mullers, no Legera atpaliekot 0,451 sekundi, bet trešais ar 0,751 sekundes atpalicību no uzvarētāja finišēja Mullera tautietis Mets Grainers. Ceturto vietu ieņēma vācietis Markuss Arnolds, kurš Rinku apsteidza par 0,071 sekundi. Dreimanis ieņēma 14.vietu 23 dalībnieku konkurencē, Legeram piekāpjoties 5,323 sekundes. Sestdien vēl paredzēta komandu stafete.

Jau ziņots, ka piektdien dubultuzvaru sieviešu divnieku sacensībās izcīnīja Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna un Marta Robežniece/Kitija Bogdanova. Trešo vietu divnieku sacensībās vīriešiem izcīnīja Kaspars Rinks un Vitālijs Jegorovs, bet Raimonds Baltgalvis/Krišjānis Brūns ieņēma ceturto vietu. Zane Kaluma sieviešu sacensībās ierindojās 21.vietā. Pirmajā posmā turpat Lillehammerē Kaspars Rinks izcīnīja pirmo vietu, bet Roberts Dreimanis sacensības noslēdza 12.vietā. Vīriešu divnieku sacensībās Rinka un Jegorova ekipāža ierindojās otrajā vietā, bet Baltgalvis/Brūns otrajā braucienā nefinišēja. Ziediņa/Zvilna divu braucienu summā finišu sasniedza ceturtajā, bet Robežniece/Bogdanova – astotajā pozīcijā. Sieviešu sacensībās 12.vietu ieņēma Kaluma.

Latvijas junioru izlasi pirmajos divos posmos pārstāv Zane Kaluma, Kaspars Rinks, Vitālijs Jegorovs un divvietīgās ekipāžas Rinks/Jegorovs, Raimonds Baltgalvis/Krišjānis Brūns, Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna un Marta Robežniece/Kitija Bogdanova. Pirmais un otrais Pasaules kausa posms junioriem norisināsies Lillehammerē no 30.novembra līdz 3.decembrim.

Citviet Latvijas izlase ar Zani Kalumu, Kasparu Rinku un divnieku Raimonds Baltgalvis/Krišjānis Brūns sestdien Lillehammerē ieņēma otro vietu junioru Pasaules kausa posmā kamaniņu braukšanā komandu stafetē. Kaluma sešu komandu konkurencē ierindojās trešajā vietā, bet Rinks un divnieks sasniedza labākos rezultātus.

Latvieši finišēja divās minūtēs un 38,484 sekundēs, uzvarētājiem vāciešiem, kurus pārstāvēja Antonija Pīčmane, Marko Legers un divnieks Morics Jēgers/Valentins Šteite, piekāpjoties 0,188 sekundes. Trešo vietu ieņēma Austrijas komanda, kura latviešiem piekāpās 1,515 sekundes.

Jau ziņots, ka sestdien Rinks ieņēma piekto vietu vieninieku sacensībās, 14.vietu ieņemot Robertam Dreimanim. Piektdien dubultuzvaru sieviešu divnieku sacensībās izcīnīja Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna un Marta Robežniece/Kitija Bogdanova. Trešo vietu divnieku sacensībās vīriešiem izcīnīja Kaspars Rinks un Vitālijs Jegorovs, bet Raimonds Baltgalvis/Krišjānis Brūns ieņēma ceturto vietu. Zane Kaluma sieviešu sacensībās ierindojās 21.vietā.

Jau ziņots, ka pirmajā posmā turpat Lillehammerē Kaspars Rinks izcīnīja pirmo vietu, bet Roberts Dreimanis sacensības noslēdza 12.vietā. Vīriešu divnieku sacensībās Rinka un Jegorova ekipāža ierindojās otrajā vietā, bet Baltgalvis/Brūns otrajā braucienā nefinišēja. Ziediņa/Zvilna divu braucienu summā finišu sasniedza ceturtajā, bet Robežniece/Bogdanova – astotajā pozīcijā. Sieviešu sacensībās 12.vietu ieņēma Kaluma.

Latvijas junioru izlasi pirmajos divos posmos pārstāv Zane Kaluma, Kaspars Rinks, Vitālijs Jegorovs un divvietīgās ekipāžas Rinks/Jegorovs, Raimonds Baltgalvis/Krišjānis Brūns, Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna un Marta Robežniece/Kitija Bogdanova.Pirmais un otrais Pasaules kausa posms junioriem norisināsies Lillehammerē no 30.novembra līdz 3.decembrim.

Bobslejs

Latvijas pilota Emīla Cipuļa pilotētā ekipāža sestdien Altenbergas trasē Vācijā otro dienu pēc kārtas ieņēma trešo vietu Eiropas kausa sacensībās bobslejā, Jēkaba Kalendas četriniekam ieņemot devīto pozīciju.

Atkārtotu uzvaru izcīnīja Vācijas pilota Niko Zemmlera ekipāža, kas abos braucienos bija ātrākā un trasi veica minūtē un 49,95 sekundēs. Otrais bija Maksimiliāna Illmaņa četrinieks, kurš divu braucienu summā tautiešiem zaudēja 0,46 sekundes, bet Cipulis ar stūmējiem Matīsu Mikni, Dāvi Spriņģi un Edgaru Nemmi bija pirmie starta metros, bet finišā uzvarētājiem zaudēja 0,55 sekundes.

Kalenda ar stūmējiem Mareku Lazdānu, Lauri Kaufmani un Arni Bebrišu abos braucienos bija piektie startā, bet finišā uzrādīja attiecīgi devīto un astoto labāko rezultātu, uzvarētājiem piekāpjoties 2,85 sekundes. Sacensībās startēja 13 ekipāžas.

Nākamais Eiropas kausa posms nākamnedēļ notiks Austrijas trasē Insbrukā. Plānots, ka vismaz līdz jaunajam gadam Latvijas ekipāžas startēs tikai Eiropas kausā, kas bobslejā ir otrā ranga sacensības aiz Pasaules kausa izcīņas. Latvieši Pasaules kausa apritē atgriezīsies janvāra sākumā, kad Vācijas trasē Vinterbergā risināsies ceturtais posms.