“US Open” sieviešu fināla skandālā iepītais Ramoss tiesās ASV izlases cīņu

Karloss Ramoss, Sportazinas.com
Foto: AP/LETA

“US Open” sieviešu finālā apspriestais tenisa tiesnesis piektdien uzraudzīs Deivisa kausa izcīņas vīriešu pusfinālu, kurā Horvātijas izlase savā laukumā tiksies ar ASV tenisistiem, vēsta ziņu aģentūra AP.

Tikmēr otrajā pusfinālā piektdien Francija savu skatītāju priekšā spēkosies ar Spānijas valstsvienību. 47 gadus vecais Portugāles tiesnesis, kurš ir dueļu arbirts jau kopš 1991. gada, kļuva par ASV atklātā tenisa turnīra apspriestāko personu.

Sestdien “US Open” sieviešu turnīra finālā Naomi Osaka tikās ar pazīstamo amerikānieti Serēnu Viljamsu. Otrā seta otrajā geimā amerikānietei tika izteikts brīdinājums par fiksētu neatļautu trenera palīdzības saņemšanu, bet vēlāk arī otrs brīdinājums par raketes sadauzīšanu.

Kulminācija tika sasniegta seta beigās, kad sašutusī Viljamsa spēles galveno tiesnesi nosauca par zagli, kā rezultātā viņai tika atņemts vesels geims, tajā brīdī rezultātam kļūstot 5:3 par labu Osakai. Pēc dueļa starpgadījums medijos un tenisa pasaulē raisīja lielu ažiotāžu.

“WTA uzskata, ka nedrīkst būt nekādas atšķirības tolerances standartos, vērtējot sieviešu un vīriešu rīcību emociju uzplūdumā tenisa maču laikā. Mūsuprāt, sestdien šie standarti netika ievēroti,” pauda Sieviešu tenisa asociācija (WTA).

Tomēr nedaudz vēlāk Starptautiskā tenisa federācija (ITF) nostājās tiesneša pusē: “Karlosa Ramosa lēmumi bija atbilstoši attiecīgajiem tenisa noteikumiem, un to pareizumu apstiprināja “US Open”lēmums sodīt Serēnu Viljamsu par trim pārkāpumiem,” vakar izplatītajā paziņojumā sacīja ITF.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par