Usika pretinieks dažas dienas pirms cīņas pieķerts dopinga lietošanā; iespējama cīņa ar krievu

Oleksandrs Usiks un Tailors Spongs, sportazinas.com
Oleksandrs Usiks un Tairons Spongs | Foto: Figthing Nights

Bijušā pasaules boksa čempiona pirmā smagā svara kategorijā ukraiņa Oleksandra Usika debija smagsvaros varētu atkal tikt pārcelta, jo viņa gaidāmais pretinieks nav izturējis dopinga testu, pavēstījis Usika promouters Edijs Hērns.

Hērns atklājis, ka Starptautiskā antidopinga aģentūra (WADA) informējusi, ka Holandes boksera Sponga dopinga testā atklātas aizliegtas vielas. Neoficiāla informācija liecina, ka Sponga asinīs atklātas vielas, kas paaugstina testosterona līmeni.

Lēmumu par Spronga pielaišanu cīņai pieņems Ilinoisas štata sporta komisija, bet Hērns norādīja, ka rezerves pretinieki ir gatavi ieņemt holandieša vietu ringā.

Tiek vēstīts, ka par Usika pretinieku varētu kļūt Krievijas pārstāvis Aleksandrs Ustinovs. To paziņojis 42 gadus vecā boksera menedžeris.

Zīmīgi, ka iepriekš Usiks atteicies no cīņas ar krieviem Aleksandru Povetkinu un Andreju Fedosovu, lai izbēgtu no politiskām intrigām, kas valda starp abām valstīm, tādēļ, iespējams, ka nedēļas nogalē ieplānotā cīņa varetu tikt atcelta.

Iepriekš vēstīts, ka 32 gadus vecā Usika pirmā cīņa smagsvaros norisināsies 12.oktobrī ASV, Čikāgā.

Usikam 25. maijā bija paredzēts duelis ar 38 gadus veco franču veterānu Karlosu Takamu (36-5), taču ukraiņu boksera bicepsa savainojuma dēļ cīņa nenotika.

33 gadus vecais Spongs Pasaules Boksa organizācijas (WBO) rangā ieņem piekto vietu, taču šī viņam būs pirmā tik augsta mēroga cīņa. Spongs profesionālajā boksā debitēja 2015. gadā, bet iepriekš viņš ar lieliem panākumiem startēja kikboksa sacensībās.

Usikam šobrīd ir WBO obligātā titula pretendenta statuss, kuru viņš izmantos 12. oktobra duelī. Šī opcija ukrainim dos tiesības pieprasīt titulcīņu no WBO čempiona Endija Ruisa un Entonija Džošua cīņas uzvarētāja.

Usiks savu pēdējo dueli aizvadīja pērnā gada novembrī, kad Lielbritānijā nokautēja Toniju Beljū un aizstāvēja visas četras pirmā smagā svara kategorijas jostas. Neilgi pēc tam viņš paziņoja par saviem nolūkiem startēt smagsvaros.

Tikmēr Spongs savu pēdējo cīņu aizvadīja šī gada 31. augustā, kad otrajā raundā nokautēja ekvadoriešu bokseri Džeisonu Mindu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par