Usiks: Es neesmu zvaigzne, man nepatīk šis vārds

25/01/2018 14:34

Sestdien, 27. janvārī, risināsies viens no gada lielākajiem sporta notikumiem Latvijā. Proti, Latvijas labākais bokseris un WBC pasaules čempions Mairis Briedis cīnīsies pret WBO pasaules čempionu no Ukrainas Oleksandru Usiku.

[post_bet]

31 gadu vecais Usiks intervijā LNT stāstīja, ka viņš sevi neuzskata par zvaigzni. ”Man nepatīk šis vārds – es neesmu zvaigzne, jo zvaigznes ir debesīs. Jā, varbūt esmu populārs, jo mani rāda televīzijā mazliet vairāk kā citus cilvēkus. Neuzskatu, ka esmu izdarījis, ko dižu vai varenu, es vienkārši daru to, kas man patīk un eju pa to ceļu, kur ved mana ticība.”

Usiks stāstīja, ka viņam patīk palīdzēt cilvēkiem. ”Ja mana sirds saka, ka kādam ir nepieciešama palīdzība, es to arī izdarīšu – vienalga tuviniekam vai svešiniekam. Tā es dzīvoju. Kā reiz teica mana vecmāmiņa – ja reiz izdarīji, ko labu, tad iemet to ūdenī. Es neeju un nevienam neatgādinu, ka esmu palīdzējis un neprasu, lai man atdara ar to pašu.”

Patīkami, ka uz atklāto treniņu bija atnākuši daudz cilvēki. Viņi uzmundrināja un aplaudēja. Tā ir atgriezeniskā saite un tagad man viņiem jāatdara ar to pašu. Es daudz strādāju, lai piepildītu savas ambīcijas un uzvara ir galvenā samaksa par manu darbu.”

”Ir gļēvi cilvēki, kuri baidās kaut ko darīt, jo domā, ka dabūs pa seju. Man nav bail, jo man ir adrenalīns, kas mani iedvesmo. Cīņas laikā sāpes nejūtu, ja vien nav bijis kāds ”taisnais” sitiens. Sāpes atnāk tikai pēc cīņas, kad nomierinies. Ringā, emociju iespaidā, es par to nedomāju.”

”Man pret Mairi nav nekādas agresijas. Rings ir mūsu darba vieta, kur es iešu un darīšu savu darbu. Pēc cīņas alu gan nedzeršu, bet ja abas puses to vēlēsies, varam pavakariņot un aprunāties. Tā vispār nav nekāda problēma. Man pret Mairi nebūs nekā negatīva. Pat pret Marko Huku, kurš mani sauca sliktos vārdos, man nav nekādu negatīvu emociju.”

Usiks arī kritizēja necenzēto Konora Makgregora un Floida Meivezera gatavošanos cīņai. Viņaprāt, apsaukšanās naudas dēļ, kā to darīja abi cīkstoņi, nav normāla parādība. ”Tas ir slikti. Uz viņiem skatījās bērni un uztvēra to kā normālu lietu, taču tas nav normāli.  Normāli ir censties labi mācīties, cienīt vecākus cilvēkus, nemest zemē izsmēķi. Lūk, tā ir norma, vai arī es kaut ko nesaprotu.”

Ukraiņu bokseris arī pauda ticību, ka Ukrainas valstij viss būs kārtībā. ”Ja salīdzinām ar slimību – pagaidām Ukraina ir saslimusi ar temperatūru, bet tā drīz izveseļosies. Ir jāaizmirst negatīvās lietas.”

Pieslēgties

Dienas fokusā

Taisons Fjūrijs
21/10/2021 18:19

Depresija, narkotikas un domas par pašnāvību – kā Fjūrijs īstenoja vienu no lielākajiem “kambekiem” sporta vēsturē

Britu boksa spīdeklis Taisons Fjūrijs ir pazīstams kā viens no mūsdienu labākajiem un slavenākajiem šī sporta veida pārstāvjiem. 2015. gadā viņš 27 gadu vecumā “supercīņā” pēc punktiem uzveica slaveno ukraini…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…