Usiks iedzen Mairi stūrī – Briedim pirmais zaudējums karjerā

28/01/2018 01:13

Naktī uz 28. janvāri ”Arēnā Rīga” risinājās Pasaules boksa supersērijas 1/2 fināla cīņa, kurā spēkiem mērojās Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis (23-18-1) un ukraiņu cīkstonis Oleksandrs Usiks (14-11-0). Aizraujošā un skatāmā cīņā uzvaru pēc punktiem izcīnīja Usiks.


Pirms nakts galvenā notikuma un centrālās cīņas aizritēja vairāki citi dueļi. Latvijas bokseris Andrejs Pokumeiko pārliecinoši zaudēja šveicietim Joanam Kongolo cīņā par Pasaules Boksa padomes (WBC) starptautisko sudraba jostu pussmagajā svarā (līdz 81 kilogramam).

Savukārt negaidītu zaudējumu pēc punktiem cieta cits latviešu bokseris Ričards Bolotņiks, Viņš astoņu raundu cīņā pēc punktiem piekāpās kādreizējam WBC starptautiskajam čempionam pirmajā smagajā svarā Mikijam Nīlsenam no Dānijas.

Latvietis dominēja šajā cīņā, turklāt uzreiz pēc tās nekautrējās emocionāli atzīmēt gaidāmo uzvaru, tomēr tiesneši pieņēma negaidītu lēmumu un piešķīra uzvaru pretiniekam, Bolotņiku pamatīgi sarūgtinot.


Mairis Briedis – Oleksandrs Usiks

Pirms cīņas abi bokseri nemētājās ar skaļiem apvainojumiem, kā cīkstoņiem ierasts. Briedis ieturēja sev raksturīgu mieru un klusumu, kā arī ukrainis ar skaļiem epitetiem neizcēlās. Īsi pirms dueļa ”Arēnā Rīga” bija vērojams arī iespaidīgs gaismu šovs.

Pirmais raunds sākās ar uzmanīgu boksu no abu sportistu puses. Usiks aktīvi lēkāja apkārt Briedim un centās uzņemties iniciatīvu, kamēr Briedis pacietīgi aizsargājās un centās uzbrukt efektīvi. Latvietim izdevās daži bīstami uzbrukumi pirmā raunda noslēgumā, bet otrā ievadā Briedis veica jaudīgu uzbrukumu ukrainim. Arī Usiks atbildēja ar labu kombināciju un kopumā otrais raunds aizritēja līdzīgā cīņā.

Decibeli arēnā bija tik lieli, ka bokseri nesadzirdēja signālu par raunda beigām. Trešajā cīņas periodā Mairis pēc pacietīga sākuma veica agresīvāku uzbrukumu, taču arī Usiks negulēja. Abi cīkstoņi nejauši sasitās ar galvām un Usikam tika pārsista uzacs.

Pirmie trīs raundi aizritēja augstā tempā un līdzvērtīgā duelī. Ceturtajā raundā Mairis dominēja, pamatīgi satricinot Oleksandru. Ukrainas bokseris izlaida vairākus Brieža sitienus, taču arī viesu sportists kļuva mazliet agresīvāks. Briedis piektajā raundā iespieda Usiku stūrī un lika ukrainim vairāk aizsargāties. Usiks atbildēja ar ko līdzīgu un jau pēc mirkļa aizsardzībā bija Mairis.

Usiks pārsita Briedim degunu un piektā raunda izskaņā pamatīgi sadauzīja latvieša galvu. Šajā raundā dominēja Ukrainas bokseris. Usiks cīņā atgriezās ar aktīvu boksu. Briedis savukārt bija piesardzīgs, tomēr necentās tik viegli pretiniekam atdot iniciatīvu.

Cīņa sestajā raundā bija līdzvērtīga, bet septītajā Mairim klājās grūtāk. Usiks vairākkārt iedzina Mairi stūrī, taču latvietis prata veiksmīgi izglābties no ukraiņa triecieniem. Duelis bija līdzvērtīgs un izšķirošā cīņa vēl tikai bija priekšā.

Astotajā cīņas nogrieznī cīņa turpinājās līdzīga, bet devītajā temps jau sāka kristies. Ukrainis mūsējo regulāri centās iedzīt stūrī, turklāt Briedim sāka atkal asiņot deguns. Briedis ļoti labi satricināja Usika žokli, taču sekoja eksplozīvs pretuzbrukums no Usika.

Desmitais raunds sākās ar piesardzīgu boksu, tomēr abi sportisti bija ļoti koncentrējušies. Lai arī Briedis bieži atradās stūros, viņam izdevās veikt dažus labus sitienus. Abi bokseri bija manāmi noguruši, tomēr Usiks atrada enerģijas rezerves un ļoti aktīvi uzbruka Mairim.

Pēdējie raundi pagāja ļoti saspringti. Mairis centās uzbrukt aktīvāk, bet arī Usiks nesēdēja maliņā. Nervu kutinošā mača galotnē Briedis gāja uz visu banku, iedzina Usiku stūrī, bet fantastiskā duelī neviens no bokseriem netika nogāzts uz dēļiem.

Nervus kutinošā cīņā abi bokseri noslēdza cīņu un dažas minūtes nācās gaidīt uzvarētāja paziņošanu. Viens no tiesnešiem nozīmēja neizšķirtu, kamēr pārējie divi nolēma, ka uzvara jāpiespriež Usikam. Tas nozīmē, ka ukrainis iekļuva boksa supersērijas finālā, bet Briedis piedzīvoja pirmo zaudējumu, zaudēja savu WBC pasaules čempiona jostu un izstājās no sacensībām.

Komentāri - 1

  • Guntis
    28/01/2018 19:42

    Dimaju vajadzetu revanshu

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Jaks
15/10/2021 19:24

Jakam desmitais punkts, Bukarta vārti neglābj “Admiral” no zaudējuma

Šovakar latviešu aizsarga Jāņa Jaka pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība “Sochi” ar 2:4 zaudēja Čeļabinskas “Traktor”. Lai arī Soču komanda jau sestajā minūtē nonāca iedzinējos pēc Tomaša Hikas vārtu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…