Usiks iespaidīgā cīņā parāda jaudu un atņem Džošua visus četrus čempiona titulus

26/09/2021 01:08

Naktī uz svētdienu Anglijas futbola kluba Totenhemas “Hotspur” stadionā smagā svara kategorijas grandu duelī mājinieks Entonijs Džošua (24-2) pēc punktiem iespaidīgā cīņā piedzīvoja zaudējumu ukrainim Oleksandram Usikam (19-0). Džošua nenosargāja savas Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF), Pasaules Boksa organizācijas (WBO) un Starptautiskās boksa organizācijas (IBO) čempiona jostas, tām visām nonākot Usika īpašumā.

Pirmajā raundā abi bokseri viens otru testēja, taču Usiks paguva izdarīt precīzu sitienu pa Džošua žokli, kam sekoja arī britu boksera atbilde. Otrajā raundā abi apmainījās ar vairākiem uzbrukumiem, bet trešajā Usiks demonstrēja dominējošu sniegumu un izpildīja vairākus bīstamus uzbrukumus. Usika piedāvātais temps bija neparocīgs augumā garākajam un smagākajam Džošua, jo ukrainis ringā bija krietni vien kustīgāks nekā mājienieks. Cīņas turpinājumā svaru kausi sāka nolīdzsvaroties, jo sestajā raundā Džošua izdarīja vairākus jaudīgus sitienus, satricinot ukraini.

Septītajā raundā labāk uzbruka Usiks, kurš pēc viena no sitieniem lika mājiniekam pazaudēt līdzsvaru. Usiks izpildīja vairākus precīzus sitienus, abdullinot Džošua, kurš turējās kā klints. Cīņas turpinājumā abi bokseri apmainījās ar spēcīgiem uzbrukumiem, taču Usiks biežāk bija bīstamāks. 10. raundā Džošua pārsita Usikam uzaci, apgrūtinot ukraiņa situāciju. Neskatoties uz to, Ukrainas atlēts rādīja ievērības cienīgu pretsparu un “nekrita ārā”.  12. jeb noslēdzošā raunda izskaņā Usiks bija ļoti tuvu, lai nokautētu savu pretinieku, taču Džošua bija nenogāžams. Pēc dueļa beigām Usiks svinēja panākumu. Lai arī vēl bija jāgaida tiesnešu rezultāts, bija skaidrs, ka čempions ir ukrainis, kas apstiprinājās arī pēc tiesnešu sprieduma.

31 gadu vecais Džošua pēdējo cīņu aizvadīja decembrī, kad ar nokautu uzvarēja bulgāu Kubratu Puļevu. Džošua profesionālajā boksā aizvadījis 26 cīņas, no kurām uzvarējis 24, 22 no tām ar nokautu. Tikmēr 34 gadus vecais Usiks pēdējo reizi cīnījās oktobrī, kad pēc punktiem uzvarēja britu Dereku Čisoru.

Ukrainis smagsvaros aizvadījis trīs cīņas un visas uzvarējis. Usikam profesionālajā boksā aiz muguras ir 19 cīņas – visas uzvarētas, no tām 13 ar nokautu. 2018.gada janvārī viņš Rīgā Pasaules boksa supersērijas pirmās sezonas pirmā smagā svara kategorijas pusfinālā pēc punktiem uzvarēja latvieti Mairi Briedi.

Komentāri - 1

  • killer_miller
    29/09/2021 13:50

    Visus četrus…???

    WBC tak pie Fjurija.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Taisons Fjūrijs
21/10/2021 18:19

Depresija, narkotikas un domas par pašnāvību – kā Fjūrijs īstenoja vienu no lielākajiem “kambekiem” sporta vēsturē

Britu boksa spīdeklis Taisons Fjūrijs ir pazīstams kā viens no mūsdienu labākajiem un slavenākajiem šī sporta veida pārstāvjiem. 2015. gadā viņš 27 gadu vecumā “supercīņā” pēc punktiem uzveica slaveno ukraini…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…